Вітаміни та біодобавки для жінок: кому які приймати і для чого

Деякі вітаміни та біологічно активні речовини вкрай важливі для здоров'я жінок: «відповідають» за регуляцію гормонів, підтримують репродуктивне здоров'я і фертильність, зміцнюють кісткові тканини, покращують стан шкіри, волосся та нігтів і загалом продовжують молодість.

Чому нам бракує вітамінів?

Вчені стверджують: більшості українок бракує різних вітамінів і мікроелементів. Найбільший дефіцит вітамінів С, Е і D, а також майже усіх вітамінів групи В. А вони вкрай важливі для здоров’я жінок: «відповідають» за регуляцію гормонів, підтримують репродуктивне здоров’я і фертильність, зміцнюють кісткові тканини, покращують стан шкіри, волосся та нігтів і загалом продовжують молодість.

Якби ми жили в полях і лісах, харчувалися тим, що дарує природа, дихали винятково свіжим повітрям і дуже-дуже багато рухалися – нам, можливо, вистачало б тих корисних речовин, які містяться в їжі. Однак в умовах сучасного міста складно отримувати всі потрібні для здоров’я нутрієнти з продуктів харчування. Наприклад, щоб отримати добову дозу вітаміну В1, доведеться з’їсти цілий кілограм хліба з борошна грубого помелу. Кожен день!

Таким чином, у нас є три варіанти: або щодня з’їдати кілька кілограмів різноманітної їжі або вживати біодобавки, в яких корисні речовини містяться в потрібних кількостях, а ось калорій нема зовсім.

Які речовини потрібні жіночому організму?

Усім жінкам потрібні:

  • Вітамін А, який називають «вітаміном молодості». Він підвищує місцевий імунітет, зміцнює слизові і прискорює загоєння ран. Цей вітамін вкрай важливий для синтезу жіночих статевих гормонів. До того ж він є найпотужнішим природним антиоксидантом, який захищає наші клітини від вільних радикалів і уповільнює старіння. Завдяки вітаміну А шкіра залишається еластичною і гладкою, а волосся – густими і сильними.
  • Вітаміни групи В підтримують нормальну роботу нервової, імунної та серцево-судинної систем, активно беруть участь в регуляції клітинного метаболізму, вуглеводному, білковому і жировому обміні, синтезі АТФ і тканинному диханні. Допомагають контролювати рівень холестерину, заспокоюють при тривозі, апатії, стресі.
  • Вітамін В1 регулює жировий обмін, підтримує здоров’я серця і судин, ендокринної та нервової системи. Вітамін В2 сприяє нормалізації кишкової мікрофлори, від якої залежить в тому числі і краса нашої шкіри – адже дисбактеріоз може стати причиною висипань і почервонінь.
  • Вітамін В6 має важливе значення для обміну речовин, знижує рівень ліпідів і «поганого» холестерину в крові, стимулює ріст волосся і підтримує здоров’я шкіри голови, підтримує жіночий гормональний фон, знімає неприємні прояви ПМС і зменшує побічні ефекти оральної контрацепції.
  • Вітамін В12 вкрай важливий для роботи мозку і нервової системи, він сприяє здоровому протіканню вагітності і правильному формуванню головного мозку і нервової системи плода, а крім того, позитивно впливає на здоров’я і густоту волосся. Доцільніше приймати комбіновані біодобавки, куди входять відразу всі вітаміни групи В.
  • Вітамін D3 забезпечує нормальне засвоєння кальцію, магнію і фосфору, які потрібні для формування кісток і зубів, підтримує роботу імунітету, зменшує ризик інфекцій, відповідає за здоров’я репродуктивної системи, стимулює обмін речовин.
  • Вітамін С також захищає клітини від ушкоджень вільними радикалами. Він необхідний нашому організму для виробництва колагену, еластину і гіалуронової кислоти, які «відповідають» за молодість шкіри. Допомагає засвоюватися кальцію, заліза, цинку. Бере участь в синтезі і обміні холестерину, а також в білковому і вуглеводному обміні. Допомагає організму швидше виводити токсини.
  • Вітамін Е захищає клітини від вільних радикалів, підвищує фертильність, бере участь в синтезі найважливіших гормонів і еритроцитів, що беруть участь в процесі кровотворення і транспортуванні кисню до органів і тканин, зміцнює кровоносні судини. Якщо регулярно приймати цей вітамін, нормалізується робота ендокринної системи, знижується хворобливість молочних залоз під час ПМС, сходять набряки, нормалізується сон. Також вітамін Е «відповідає» за синтез колагену.

Три кити довгої молодості

  1. Колаген часто називають «білком молодості», оскільки саме від нього залежить стан нашої сполучної тканини. А значить – шкіри, суглобів, судин, сухожиль, м’язів і внутрішніх органів. По суті, колаген – це структурний каркас, який підтримує пружність і щільність більшості тканин нашого організму. Зменшення кількості колагену – одна з причин старіння організму. Цей процес починається в тридцятирічному віці. Після 40 років організм все швидше і швидше втрачає «білок молодості», до 80 років в наших тканинах залишається приблизно третина того запасу колагену, який був в юності. На шкірі ці зміни найбільш помітні, проте точно такі ж процеси йдуть всередині організму. На жаль, організм не виробляє колаген в достатній кількості. Тому колаген варто вживати додатково.
  2. Гіалуронова кислота – життєво важлива для організму речовина. Вона подібно до губки притягує і утримує вологу, створюючи ідеальне середовище для комфортної роботи клітин. Гіалуронова кислота міститься не тільки в шкірі, а й в очних яблуках, хрящах, суглобовій рідині, клапанах серця, лімфовузлах, легенях, судинах і інших органах і тканинах. Гіалуронка важлива для здоров’я суглобів, загоєння ран, відновлення кровоносних судин в травмованих тканинах. Крім того, ця речовина служить будівельним матеріалом для колагенових і еластинових волокон. На жаль, з віком кількість гіалуронової кислоти в організмі зменшується. Зовні це проявляється в сухості шкіри, тьмяному кольорі, ранній появі зморшок. Тому гіалуронова кислота входить до складу кремів та ін’єкцій краси. Але ні креми, ні уколи не доставлять гіалуронову кислоту у внутрішні органи. Тому жінкам починаючи з 30 років рекомендується приймати у вигляді добавок.
  3. Омега-3 поліненасичені жирні кислоти зміцнюють судини і підвищують їх еластичність, знижують рівень холестерину, впливають на емоційний стан і роботу мозку, поліпшують роботу серцево-судинної системи. Вони захищають від варикозу, інфарктів, інсультів, гіпертонії, астми, ожиріння, остеопорозу та інших хвороб. Омега-3 кислоти сприяють правильній роботі репродуктивної системи і допомагають підтримувати високий рівень фертильності. А ще – гальмують процес розпаду колагенових волокон і завдяки цьому захищають суглоби, м’язи, сухожилля, а також гальмують процеси старіння шкіри, роблять її більш еластичною, ніжною і молодшою.

Джерело

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook