Здоров'я та краса Сам собі лікар

Імунна система любить сон, піст і позитивні думки

Дуже важливо постійно підтримувати імунну систему, якщо доводиться подорожувати, працювати в стресовій ситуації або вести дуже активний спосіб життя.

Дуже важливо постійно підтримувати імунну систему, якщо доводиться часто подорожувати, працювати в стресовій ситуації або вести дуже активний спосіб життя. Як саме це зробити, консультують фахівці Навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Волинської області Лілія БОГДАНОВИЧ та Світлана УСИК.

1. Здоровий та повноцінний сон потрібен для відновлення сили та енергії після робочого дня, стресової ситуації тощо. В середньому, людині необхідно 8 годин сну (однак, варто зауважити, що для одних людей здоровим може бути 10-годинний сон, а іншим вистачає і 5 годин). Постійне недосипання ослаблює імунітет.

2. Здорове харчування. Вживайте корисну їжу, багато свіжих овочів та фруктів, їжте менше цукру, не переїдайте.

3. Дотримуйтеся постів. Для цього не обов’язково бути віруючою людиною. Піст дуже корисний для організму, він допомагає очиститись від «сміття», що потрапляє в тіло разом зі шкідливою їжею і накопичується в організмі.

4. Рідина. Намагайтесь вживати якомога більше рідини, а саме чистої води або трав’яного чаю.

5. Вітаміни. Для зміцнення імунної системи рекомендується вживати вітаміни С та Е і обов’язково поповнювати запаси цинку в організмі. У шипшині, обліписі, чорній смородині, апельсинах, ківі, квашеній капусті, солодкому перці багато вітаміну С. Вітамін Е міститься у горіхах, оліях, зародках пшениці, мигдалі, обліписі, ківі, яйцях, шпинаті. А цинк можете вживати з такими продуктами, як червоне м’ясо, сардини, дріжджі, арахісове масло, сир, насіння соняшника, яєчний жовток, грецькі, кокосові горіхи.

6. Піклуйтеся про себе. Час позбутися поганих звичок! Якщо палите – киньте! Вживайте якомога менше алкоголю.

7. Знизьте до мінімуму вживання пестицидів. Вони знижують захисні сили організму, тобто пригнічують імунну систему. Надавайте перевагу продуктам, вирощеним без використання пестицидів.

8. Фізичні вправи. Спорт не лише зміцнює м’язи, але й заряджає енергією, додає сили, хорошого настрою, а, отже, покращує стан імунної системи.

9. Думайте позитивно. Позитивні думки створюють позитивні емоції, а позитивні емоції укріплюють імунну систему. Ніколи не допускайте думок про те, що ви хворі або можете легко захворіти.

 

Дата публікації: 18.10.2017 img Поділитися