Здоров'я та краса Консультація лікаря

Найпоширеніші види висипки на тілі у дітей

У статті ми розповідаємо про найпоширеніші види висипки у дітей, яких варто остерігатися і як на них реагувати.

Будь-які зміни на дитячій шкірі вимагають підвищеної уваги. І хоч далеко не завжди висип є проявом небезпечної хвороби, точно визначити це зможе тільки лікар. Але не завадить і мамі знати, про що може сказати висип і як він виглядає при різних захворюванях.

Висипка у дитини буває дуже різною, як і причини її появи – від інфекційних захворювань з непередбачуваними наслідками, до алергічної реакції і проблем з судинами. Не рідко вид висипки, динаміка її поширення, локалізація та інше, можуть вказати лікарю на причину, що її викликала, і допомогти призначити правильне лікування.

Кір

Небезпечне інфекційне захворювання кір проявляється характерним висипом – рожевими цятками, які швидко поширюються і часто зливаються. З’являється на 4-5 день після початку захворювання на обличчі та голові, потім покриває шию і плечі, поступово покриваючи все тіло дитини, є навіть на долонях і ступнях.

Краснуха

При зараженні краснухою висип виглядає як рожеві цятки на шкірі (схожі на кір), які з’являються спочатку на волосистій частині голови, на обличчі, за вушками, потім покривають все тіло. Найбільше на згинах (лікті, коліна, пахова ділянка) і попереку. При краснусі плями не зливаються. З’являються через добу-дві після перших ознак захворювання, і триматися 3-4 діб.

Вітрянка

Висип при вітряній віспі має вигляд одиничних червоних цяток величиною 2-4 мм, які протягом кількох годин перетворюються в папули і везикули (пухирці, наповнені рідиною). Через 1-3 дні вони підсихають, утворюючи поверхневі скоринки темно-червоного або коричневого кольору, які викликають сильний свербіж. Найбільше висипу на обличчі, животі, спині і плечах.

Скарлатина

Характерно для висипу при скарлатині – основна концентрація на боках, у ділянці паху і на обличчі, але при цьому залишається чистий носогубний трикутник.

Розеола

Для раптової екзантеми характерна поява висипу після нормалізації температури у дитини і свідчить про початок одужання. Зовні висип схожий на висип при краснусі.

Менінгококовий висип

Менінгококовий менінгіт – небезпечне для життя дитини захворювання, що супроводжується висипом у вигляді точкових крововиливів на тлі блювоти і підвищеної температури.

Алергічний висип

Алергічна реакція проявляється на шкірі у вигляді кропивниці і схожа на опік кропивою і виглядає як безбарвні горбки. Алергічна кропив’янка, як правило, не свербить.

Звичайно, це далеко не всі ситуації, які проявляються висипами – зміни на дитячій шкірі виникають при дерматитах, захворюваннях кровоносної системи, проблеми з судинами, навіть перегріві (пітниця). Точний діагноз має поставити лікар.

Джерело: https://www.moirebenok.ua/

Дата публікації: 11.11.2019 img Поділитися