Здоров'я та краса Сам собі лікар

Як правильно робити планку, щоб вона «працювала»

Планка може не допомогти або й навіть нашкодити, якщо її виконувати неправильно. Як правильно робити планку, консультує лікар.

Це дуже корисна вправа для людей, які мають проблеми з хребтом. А ще вона допоможе боротися із зайвою вагою, підтягнути живіт і сідниці, зміцнити м’язи. Усе це про планку – дивовижну вправу, яка здатна творити чудеса. Але за однієї умови: якщо її правильно виконувати.

ЯК ПРАВИЛЬНО РОБИТИ ПЛАНКУ

Нині планка на піку популярності, адже її можна робити практично будь-де і будь коли. Її виконання не вимагає якоїсь особливої фізичної підготовки. Однак якщо планку робити неправильно, це, навпаки, може нашкодити організму, насамперед хребту.

Як робити планку, щоб вона дійсно працювала, пояснює лікар-остеопат Ігор Сомов: «Є багато видів планки. Зараз мова про так звану класичну планку. Всі ви знаєте позу, яку приймають для віджимання. Ноги повинні бути разом, а руки на ширині плечей. Руки повинні бути прямими, а кисті рук розташовані по відношенню до рук під прямим кутом. Тіло пряме! Прес необхідно напружити, а розслабити плечі. Обличчя при цьому має дивиться вниз. Стежте, щоб не було прогину в попереку. Тіло має бути ніби вибудоване по одній лінії – від голови до п’ят. Дихання при виконанні планки має бути вільним, спокійним, а не стиснутим».

ЯКА КОРИСТЬ ВІД ПЛАНКИ

Завдяки виконанню планки зміцнюються різні групи м’язів:

  • сідничні м’язи (допомагає не тільки підкачати сідниці, а й позбутися целюліту);
  • м’язи плечей, поперекового і шийного відділу хребта (особливо актуально для людей із сидячою роботою);
  • м’язи ніг (у цій вправі задіяні всі м’язи нижніх кінцівок, бо на них йде найбільша навантаження);
  • м’язи живота (ви теж хочете мати плаский животик?);
  • м’язи рук (на них під час тренування припадає близько половини ваги тіла, зміцнюються біцепси і трицепси)
Дата публікації: 19.02.2018 img Поділитися