Відпочинок Здоров'я та краса

Велятино: по диво-воду, що лікує, їдуть на Закарпаття

До Велятина приїздять відновити здоров’я туристи майже зі всієї Східної Європи. Тутешні термальні мінеральні джерела лікують нервові розлади, радикуліт і онкозахворювання. СіД дізнався про цілющі властивості велятинської води.

Велятино розташовано за 4–5 кілометрів від Хуста. Це селище вважають українською батьківщиною буйволів, яких селяни тримають тут як звичайнісіньких корів чи свиней…

Велятинське термальне джерело притулилося до гірських схилів за півкілометра від в’їзду в село. Найбільше воно приваблює надзвичайним вмістом йоду й брому (останній має заспокійливу дію). «Живицю» тут отримують зі свердловини завглибшки майже кілометр. Вода має температуру від + 45 до + 60 градусів за Цельсієм.

Мінералізація тутешньої диво-води сягає до 100 грамів на літр, тоді як морська вода має всього три грами. Завдяки цьому на людське тіло, що занурюється у велятинську ванну, закон Архімеда майже не діє, – воно тримається на поверхні води, мов паперовий кораблик…

Щороку покупатися в мінералці приїжджає багато іноземців – з Німеччини, Чехії, Угорщини, Литви. А починалося все з купелі для місцевих колгоспників. Тоді чимало велятинців після кількох процедур позбувалися радикуліту, серйозних онкозахворювань та хвороб дихальних шляхів.

Лише 2001 року родовище отримало висновок Одеського геологічного інституту про те, що тутешня вода – унікальна в Україні.

Дата публікації: 24.10.2018 img Поділитися