Відпочинок Діти

Чому Україна відзначає День студента 17 листопада?

Більшість з нас була чи ще буде студентами. Це найкраща пора життя, тоді світ здається відкритим і прекрасним! Чому саме у листопаді українці відзначають День студента? Хочете дізнатись? Будь ласка! Знання – це золото!

17 листопада в Україні щорік офіційно відзначають День студента.

Дата була заснована 17 листопада 1946 на Всесвітньому конгресі студентів у Празі – в пам’ять про розправу над чеськими студентами-патріотами.

28 жовтня 1939 в окупованій німецькими фашистами Чехословаччині празькі студенти і викладачі вийшли на демонстрацію, щоб відзначити річницю утворення держави. Однак фашистські підрозділи розігнали збори. Під час бійки був застрелений студент медичного факультету Ян Оплетал. У день похорону студента 15 листопада на вулиці вийшли сотні людей. Підсумком  акції протесту став арешт десятків чеських демонстрантів

Вранці 17 листопада німецькі окупанти оточили гуртожитки і заарештували понад тисячу студентів. Усіх відправили у  концентраційний табір в Заксенхаузен. Дев’ятеро молодих осіб есесівці стратили у тюрмі в празькому районі Рузіне.

В Україні день студента у деяких навчальних закладах відзначають двічі – 17 листопада та 25 січня. Друга дата пішла з Росії – спочатку 25 січня святкували день народження Московського університету. Пізніше дата стала неофіційним днем студентів, а з 2005 року отримала офіційний статус як… День російського студентства.

Тепер, коли ви отримали знання, маєте вирішити: коли саме будете відзначати день українського студентства? Це лише ваш особистий вибір, який безпосередньо залежить від вашого здорового глузду і рівня патріотизму.

Дата публікації: 17.11.2019 img Поділитися