Дизайн Квітник

Цибуля не в салат, а для краси. Вирощування та догляд

Декоративної цибулі (алліуму) є понад 150 сортів, але в оформленні клумб її використовують набагато рідше, ніж тюльпани або гладіолуси. А даремно!

У цих рослин дуже компактне трубчасте листя, а кількість квіток на одній рослині досягає 60 штук. Декоративні цибулі мають тривалий вегетаційний період, тому цілу весну і літо будуть гарні, навіть якщо період цвітіння ще не настав.

ДЕ ПОСАДИТИ І З ЧИМ ЗАКОМБІНУВАТИ

Ранні цибулі починають цвісти до середини травня, а пізні – у кінці серпня. Ними добре оформляти край бордюрів, нижні яруси в багатоярусних клумбах, садити у міксбордерах. А, наприклад, шніт-цибулю можна ще й їсти. Зелень цибулі чудово поєднується з квітучими тюльпанами, нарцисами і рябчиками.

Поряд із цибулевими добре садити іриси, люпин, садову герань, примулу, піони. Мальовничо виглядатиме місце у вашому квітнику, де разом із декоративною цибулею ростимуть чорнобривці й календула.

До речі, алліум виділяє фітонциди, що дезінфікують ґрунт.

ЯК ВИРОЩУВАТИ І ДОГЛЯДАТИ

Найкраще декоративна цибуля росте на сонячних ділянках з добре дренованим, нейтральним та родючим ґрунтом. З настанням весни, а також при посадці, ґрунт навколо алліуму потрібно розпушити і внести комплексні мінеральні добрива, а також органічні добрива у вигляді компосту.

Наступні підживлення мінеральними добривами роблять у період зав’язування бутонів та утворення цибулин, а також наприкінці літа. Як добриво можна використати деревний попіл.

Поливають алліум не сильно, у міру висихання ґрунту. Надлишок вологи негативно позначається на стані рослини. Після засихання листя, рекомендують викопувати цибулини і зберігати до осені в сухому, провітрюваному місці, при кімнатній температурі.

Щоб уникнути висихання цибулини алліуму зберігають в тирсі чи торфі. Восени, не пізніше вересня, цибулини заново саджають.

Ця процедура необхідна, якщо наприкінці літа тримається сира та прохолодна погода. Якщо погода була сонячна та суха, тоді викопувати цибулини не обов’язково.

На одному місці без пересаджування декоративна цибуля здатна рости більше ніж 7 років. Тому пересадження здійснюють у міру потреби раз на 5-7 років. На зиму посадки, за потреби, мульчують торфом чи перегноєм.

ЯК РОЗМНОЖУВАТИ

Декоративна цибуля розмножується розподілом кореневища, дочірніми цибулинами, насіннями. Рослина дає гарну самосівбу.

При розмноженні насінням, для пришвидшення появи сіянців, насіння можна замочити у воді кімнатної температури. Коли проріст досягне 1-2 см, їх можна висадити у вологий ґрунт, чистий від бур’янів. Розмноження насіннями менш популярне, оскільки при такому виді розмноження цвітіння починається через 3 і більше років.

Посадку цибулин здійснюють навесні чи наприкінці літа. Цибулини саджають у зволожений ґрунт, на глибину трьох розмірів самої цибулини. Тобто, глибина посадки буде залежати від розміру самих цибулин. Після посадки ґрунт мульчують перегноєм або торфом.

 

Ділення кореневища здійснюють при пересаджуванні, навесні або наприкінці літа. Кожна відділена частинка повинна мати 2-3 відростки і розвинене кореневище.

При посадці рослини в ґрунт вносять органічні добрива. Після посадки її поливають.

Декоративна цибуля – рослина багаторічна, тому час від часу потрібно проріджувати посадки, не допускаючи самосіву. Через п’ять-шість років її потрібно пересадити на нове місце.

Зауважте: від надлишку вологи цибулини можуть загнивати.

Дата публікації: 10.05.2018 img Поділитися