Весняна обробка сливи проти моніліозу

Про профілактику хвороби, а також про те, чим обробити сливу навесні від моніліозу, читайте в матеріалі.

Спалах моніліозу (плодова гниль, моніліальний опік) на сливі може повністю погубити майбутній урожай. Хвороба, викликана аскомицетом Monilia, проявляється формуванням на поверхні плодів сіро-бурих подушечок, в яких концентруються спори міцелію.

У підсумку вдається зібрати лише мінімальну кількість слив, інші ж плоди просто згнивають. Особливо сильно проявляється хвороба в похмуре і дощове літо, оскільки сира погода і брак ультрафіолету – ідеальні умови для життєдіяльності грибку.

Біологічні методи боротьби з моніліозом

Слід вибирати для посадки сорти слив, стійкі до моніліозу та інших захворювань. Регулярно потрібно проводити обрізку, видаляючи гілки, які загущують крону і зростаючі всередину. Не можна висаджувати дерева в саду занадто близько одне від одного.

Під час плодоношення і восени, після закінчення листопаду із-під хворого дерева прибирають всю падалицю і листя. Гілки з ознаками хвороби зрізують до здорової бруньки. Всі рослинні залишки відразу вивозять з ділянки або спалюють.

Навесні після сходу снігу виконують санітарну обрізку, видаляючи поламані за зиму пагони, а потім проводять перекопування ґрунту в пристовбурних колах з одночасним внесенням компосту та комплексного добрива із азотом, наприклад – “Нітроамофоску”.

Чим обробляють сливу навесні?

До початку сокоруху і розпускання бруньок сливу бажано обробити системно-контактним фунгіцидом на основі ципродинила, наприклад, препаратом “Хорус”, що володіє профілактичним і лікувальним впливом на кісточкові рослини. Засіб застосовують при температурі вище +3°C.

Крім цього, як засоби проти моніліозу можна використовувати такі фунгіциди: “Фундазол”, “Нітрофен”, “Бордоську суміш”, а також розчини мідного і залізного купоросу. При обробці садових дерев обов’язково враховують температуру повітря, рекомендовану для застосування кожного з перерахованих препаратів.

Застосування фунгіцидів на самому початку вегетації – ефективна профілактика поширення грибків. Навіть пестициди, якими обробляють рослини до розпускання бруньок, не завдають особливої шкоди саджанцям.

А ось під час цвітіння обприскувати дерева проти-грибковими засобами не можна через небезпеку накопичення отруйних речовин в майбутніх плодах і токсичності препаратів для бджіл, джмелів, які запилюють комах. Краще обробку провести до цвітіння, або у крайньому випадку після!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook