Чеська скалка – новинка ландшафтного дизайну. Як зробити своїми руками

Нова версія альпінарію - чеська скалка або чеська гірка. Таку композицію з каменю можна зробити своїми руками.

Альпійська гірка, кам’яний сад – давні і популярні елементи ландшафтного дизайну. Не так давно з’явилася нова версія альпінарію – чеська скалка або чеська гірка. Ця свіжа ідея дуже приваблива! Зробити чеську скалку на присадибній ділянці можна своїми руками, навіть якщо ви не ландшафтник.

Чеська скалка – це одна з сучасних версій альпінарію. Впізнати її легко: каміння у цьому альпінарії стоїть майже вертикально, ніби скельна порода вийшла з-під землі. А між пластами каменю – рослини. Її прообраз – чеські гори та скелі, які виступають у місцях обвалів породи. Основа – пласкі камені, поставлені практично вертикально на ребро паралельно один до одного, що утворюють у проміжках ущелини. Порожнини заповнюють ґрунтом і висаджують рослини.

чеська скалка

Переваги чеської скалки

  1. Для її виготовлення не потрібні непідйомні валуни. Навіть найбільші камені можна підняти і перемістити власноруч, тому при облаштуванні скалки можна впоратися без допомоги і спеціальної техніки. Це легко технічно і фізично.
  2. Для укладання каміння не потрібен бетонний чи будь-який інший розчин для скріплення елементів: камені ставляться на ґрунт, заглиблюються.
  3. Не потрібен “фунтамент”, тобто підготовка основи.
  4. Чеська скалка невибаглива у догляді.

ческа скалка

Яке каміння обрати для чеської скалки

Для облаштування чеської скалки підійде піщаник, сланець, доломіт, шунгіт та інші породи. Для однієї композиції потрібно брати камені однієї породи та однієї “партії”, щоб вони були максимально подібні за кольором і структурою і були схожі на оголений скельний пласт. Розмір каменів може бути різним, але воно неодмінно повинне бути пласким, приблизно однакової товщини. Округле каміння, валуни – не використовують.

Обираючи каміння, дивіться не на його основну поверхню, а на бічну – вузький край – адже саме він буде обличчям композиції. Камені з красивими боковинами слід викладати у центрі.

чеська скалка

Які рослини обрати для чеської скалки

Підійдуть такі ж рослини, як і для альпійської гірки. Надавайте перевагу таким рослинам, які:

  • можуть рости на бідних ґрунтах;
  • стійкі до посухи;
  • швидко не розростаються;
  • не закривають каміння;
  • довго зберігають декоративність.

Ідеальний варіант – низькорослі невибагливі рослини і такі, що красиво цвітуть: різноманітні очитки, ломикамінь та інші. Також підходять карликові хвойні рослини, які повільно ростуть.

Пам’ятайте, що основна краса чеської гірки – це каміння, а не рослини. Вони тільки доповнюють композицію, щоб вона мала природний вигляд.

виготовлення чеської скалки

Як зробити чеську скалку своїми руками

Формувати чеську гірку краще на найвищій точці ділянки, на південному або південно-східному боці, що добре освітлюється сонцем. Чудове місце – схил. Місце під деревами не підходить. Вони будуть створювати тінь, а восени – будуть засипати гірку листям.

Намалюйте схему скалки і заплануйте розміщення рослин. Як основу можна зробити подушку з піску. Викладати каміння треба починати з найвищого каменя – гребеня.

Далі поступово викладати поряд менші за розміром камені, знижуючи висоту вашого “гірського хребта”. Камені слід ставити на ребро паралельно один до одного під нахилом 5-10 градусів, залишаючи між ними глибокі вузькі ущелини (не більше 15 см). Підпирати кам’яні плити можна дрібним камінням, галькою.

Пам’ятайте, що скалка повинна мати природний вигляд, а не ідеально вистелений паркет.

Ущелини слід заповнити піском, дрібним щебенем. Далі полити і залишити на кілька днів, щоб каміння всілося.

Потім ущелини потрібно заповнити ґрунтом, зволожити його і посадити рослини, не заглиблюючи їх.

Якщо не маєте місця для облаштування великої чеської скалки, зробіть мініатюрну.

Фотоідеї облаштування чеської скалки

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook