Сім'я Стосунки

Три способи не допустити скандалу та образ у сім’ї

Часто буває, що через неправильну комунікацію між подружжям, в парі трапляються різного роду конфлікти. Їх досить просто уникнути.

Часто буває, що через неправильну комунікацію між подружжям, в парі трапляються різного роду конфлікти. Про деякі важливі моменти, як правильно не допускати скандалів і суперечок, які ви можете застосувати вже зараз, розповідає психолог Юлія Таланцева. Вона наводить приклади, як варто поводитися у різних ситуаціях, щоб не доводити до конфлікту.

1. “Відкладена тривога”. Можна відкласти тривогу партнера, якщо дати йому точні терміни розв’язання його проблеми.
Наприклад, чоловік збирається на роботу, спізнюється, а дружина залишається вдома і їй потрібно вирішити, коли вони поїдуть до її батьків на дачу. Її хвилює це питання, її тривога зросла. Чоловік зараз не може говорити, він поспішає на роботу.

📌 Неправильно! Якщо дружина тисне, щоб вони зараз терміново вирішили, при цьому вона бачить, що чоловік поспішає. В результаті чоловік психує і йде, грюкнувши дверима. Дружина “навздогін” в месенджерах пише йому різного роду образливі повідомлення, а він їй грубо відповідає, не намагаючись вирішити питання. І це призводить до великого скандалу, хоча ситуацію можна було легко вирішити.

📀 Правильно! Потрібно було інакше повестися подружжю. Дружина бачить, що чоловік спізнюється, значить не потрібно тиснути на нього, вимагаючи термінового рішення. А просто сказати: “Давай вирішимо, що будемо робити, для мене це важливо”. А він у відповідь на її прохання каже: “Я зараз вирішити не можу, але в обід на роботі я можу зателефонувати тобі і ми точно домовимося”. І вона дає згоду.

Тоді обидва партнери ідуть на поступки. Дружина погодилася відкласти свою внутрішню тривогу до дзвінка чоловіка, а він дав точні терміни вирішення питання і тим самим дав їй точне розуміння: тривогу можна відкласти, тривога під контролем. Дружина відчуває, що чоловік почув її, ситуація буде скоро вирішена.

2. “Говорити не про партнера, а про свої почуття в ситуації”. У ситуації конфлікту не нападати на партнера, де і в чому він поганий, а говорити про те, що я сам відчуваю. Наприклад, якщо чоловік попросив купити йому улюблений пиріг, а дружина не купила, бо була втомленою і забула.

📌 Неправильно! Якщо з порога чоловік зустрічає її словами: “Ти не уважна, мої прохання нічого для тебе нічого не значать…” Це викличе конфлікт і обидва будуть засмучені.

📀 Правильно! Якщо він скаже “Я відчуваю себе не дуже важливим, коли ти не купуєш те, що я люблю”. Він визнав свої почуття, дружина його почула. Вона зможе вибачитися і виправити цю ситуацію.

3. “Не додумувати за партнера те, що (на мою думку) він відчуває”. Не потрібно за іншого додумувати його думки і почуття, потрібно питати. Наприклад, чоловік вранці сів пити каву, дружина вийшла зі спальні і, образившись, сказала, що він не покликав її на сніданок і кави не налив.

📌 Неправильно! Вона почне ранок словами “Ти подумав тільки про себе, а не про те, що я теж хотіла поснідати”. Тобто її слова вже лунають для нього як напад, тому що вона не запитала навіть, чому він так вчинив.

📀 Правильно! Якщо вона вийде і скаже: “Я хотіла б попити з тобою кави, буду рада, якщо ти наллєш мені теж”. Він може відповісти: “Я думав, що ти ще спиш і вирішив не будити, пішов тихо снідати, раз вже прокинувся”.

Такі прикладів може бути багато. Всі вони про правильну комунікацію всередині стосунків.

Дата публікації: 16.04.2021 img Поділитися