10 помилок у вихованні дітей, які роблять майже всі сучасні батьки

Коли ви стали мамою, напевно, всі давали вам купу порад про те, як виховувати дітей. Але не слід забувати про важливу річ: вашим головним пріоритетом повинні стати щасливі, а не слухняні діти.

Більшість батьків так сильно піклуються про своїх дітей, що не дозволяють їм падати та набивати власні “шишки”. Вони втручаються в їхнє життя і надмірно активно намагаються захистити від можливих неприємностей навколишнього світу.

Є таке правило виховання, яке говорить: “Готуйте дитину до дороги, а не дорогу до дитини”. Тому варто звернути увагу на 10 помилок, яких батьки припускаються під час виховного процесу.

Поклоніння дітям

Більшість з нас намагаються бути ідеальними батьками. Наші діти живуть у кращих умовах, ніж жили у їхньому віці ми. Ми задовольняємо всі забаганки своєї дитини: хоче нову іграшку — будь ласка; шоколадку — тримай!

Проблема, однак, у тому, що діти починають думати, ніби весь світ обертається навколо них. І коли наступного разу ваша дитина не отримає бажаного, то сильно засмутиться. Набагато сильніше, ніж сусідський хлопчисько, з яким так не носяться. Ми не повинні схилятися перед своїми дітьми. Ми повинні любити їх.

Вони для нас — центр всесвіту, але самі себе вони так сприймати не повинні, інакше виростуть егоїстами. Не отримати бажане тут і зараз — це нормально.

Ідеальність дитини

Від фахівців, які працюють з дітьми, можна почути, що багато батьків сьогодні абсолютно не готові сприймати негативні відгуки про своїх нащадків. Якщо хтось їх критикує, він одразу натикається на хвилю несприйняття або навіть агресії з боку батьків.

Іноді нам потрібно втрутитися якомога швидше, щоб ситуація не вийшла з-під контролю. Якщо шкільні вчителі кажуть вам, що ваша дитина погано поводиться та ображає однокласників, висновки треба зробити щодо дитини, а не вчителів.

Проживання життя за дитину

Ми пишаємося своїми дітьми. Коли у них виходить щось важливе, ми щасливі більше, ніж якби це були наші власні успіхи. Але в усьому має бути міра.

У вас має бути своє власне життя і свої власні успіхи. Дітям потрібен правильний приклад для наслідування. Станьте ним.

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина прожила повноцінне життя, проживіть його самі.

Підлабузництво відносно дитини

Звичайно, ми хочемо, щоб дитина поважала нас за те, що ми хочемо забезпечити їй краще життя.

Проблема, однак, у тому, що така дитина не вміє мислити самостійно. І впадає у крайнощі: або вона не може прийняти без вашої участі навіть найдріб’язковіше рішення, або починає забувати про те, що вседозволеність — це ненормально.

Не дозволяйте дитині все підряд, аби здобути повагу в її очах. Це не той прояв любові з вашого боку, який необхідний.

Конкуренція з іншими батьками

Кожен батько хоче, щоб його дитина була кращою за інших — краще вчилася, показувала кращі спортивні результати. Багато хто захоплюються цим так сильно, що їх дитина починає розглядати все життя як одне нескінченне змагання.

Але наше життя — це не тільки піт і боротьба. Життя — це ще й радість від усвідомлення поточного моменту.

Краще спробуйте прищепити дитині думку, що перемога будь-якою ціною — це не єдине, що має значення. Людину визначають не її перемоги, а її характер.

Позбавлення дітей дитинства

Чим щасливішим буде дитинство вашої дитини, тим більш щасливою людиною вона виросте. Це науково доведений факт.

Найкращий спосіб позбавити дитину дитинства — завантажити її шкільними уроками, заняттями в музичній школі, вивченням мов, спортом і т. д. А ще ми хочемо, щоб діти допомагали нам виконувати хатню роботу!

Не забувайте, що у кожного має бути право на дитинство.

Виховання дитини своєї мрії

Ми починаємо будувати плани на своїх дітей, коли вони ще в утробі. Ми мріємо, що вони виростуть і досягнуть більшого, ніж ми.

Але іронія в тому, що ви не можете отримати тієї ідеальної дитини, про яку мрієте. Ви отримаєте ту людину, яка могла б народитися саме у вас.

Не намагайтеся змінити в ній те, що вам не подобається. Не примушуйте її ставати тою, якою вона нібито повинна бути у ваших мріях. Нехай вона стане такою, якою сама захоче стати.

Невідповідність батьківських слів — діям

Ми всі хочемо здаватися для своїх дітей ідеальними. Ми всі знаємо, що для того, щоб дитина виросла розумною і доброю, ми повинні показувати їй приклад. Але більшість з нас також забуває про те, що моральні настанови працюють тільки в одному випадку: якщо ви самі їх дотримуєтесь.

Тому наступного разу, коли будете сварити дитину за те, що вона нешанобливо ставиться до однолітків, запитайте себе: а може, дитина підгледіла негативний приклад у вас?

Засудження інших батьків і їх дітей

Коли ви де-небудь зустрічаєте невиховану дитину, то автоматично починаєте думати, що у неї погані батьки. Але це не завжди так.

Не буває ідеальних дорослих і “пластилінових” дітей. У світі немає нічого ідеального, так само як і нічого безнадійного. Ми ніколи не знаємо, наскільки сильно інші батьки переживають за своїх дітей. Тому і не повинні засуджувати їх.

Недооцінювання характеру дитини

У кожної дитини є свій характер і свій внутрішній моральний компас. Ці речі мають більше значення, ніж ваші спроби перетворити свою дитину на ідеальну людину.

Не намагайтеся вчити її за шаблонами. Кожній людині потрібен свій підхід. Головне, про що варто подбати, — це характер.

Єдина можливість дати дитині його загартувати — це дозволити їй більше свободи. Не ховайте дитину від реального світу. Нехай ваша любов не стає для неї в’язницею!

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook