Сім'я Стосунки

Ці чотири типи поведінки є причиною 90% розлучень

На підставі цих ознак всього за 15 хвилин експерт зі стосунків може передбачити, чи будуть партнери разом через п’ять років, чи розійдуться.

У кожному шлюбі є проблеми і труднощі, які потенційно можуть його зруйнувати. Однак є один фактор, який робить ситуацію більш оптимістичною. Дослідники виявили, що існує чотири типи поведінки, які (якщо їх уникати) значно знижують ризик розлучення: звинувачення, ескалація, знецінення та відчуження.

А тепер задумайтесь ось про що: на основі цих ознак всього за 15 хвилин спілкування експерт зі стосунків може з 90% точністю передбачити, чи будуть партнери як і раніше разом через п’ять років.

Ці моделі поведінки набуті, і тому ви можете виховати в собі звички поведінки, які зміцнять стосунки, а не зруйнують їх.

1. Звинувачення

Простіше кажучи, одна з основних причин розпаду шлюбу – це схильність звинувачувати свого партнера, не володіючи повною інформацією. Вкрай важливо спочатку ставити запитання, замість того, щоб робити висновки, чи, що ще гірше, звинувачувати.

Запитайте: «Люба/любий, ти зробила/зробив покупку, про яку я не знаю?» замість того, щоб звинувачувати: «Ми в цьому місяці знову нічого не відклали. Що ти цього разу купила/купив? »

Якщо ви хочете зберегти здорові і ніжні стосунки з партнером, то навчіться йому довіряти і перестаньте завжди припускати найгірше.

Якщо ви довіряєте людині і ставитеся до неї з повагою, то у неї завжди буде бажання стати краще і виправдати вашу віру, навіть якщо при цьому людина час від часу буде робити помилки. Люди не завжди відповідають рівню ваших очікувань, тому непогано було б переглянути саме свої очікування, якщо виникла певна проблема.

2. Ескалація

Той, хто зазвичай загострює конфлікти, більше зацікавлений в тому, щоб відстояти власну позицію і перекласти вину на партнера. Така поведінка в більшості випадків створює певний захисний механізм, який не тільки не приносить ніякої користі, а й руйнує стосунки.

Є одне питання, яке може запобігти тим руйнуванням, які несе ця модель поведінки. Питання звучить так: «Ти хочеш бути правим чи щасливим?»

Завжди намагайтеся прийти до взаєморозуміння, а потім разом шукайте розв’язання проблеми. Це допоможе вам взяти під контроль свої емоції під час конфлікту.

3. Знецінення

Ця модель поведінки – як і інші – просто підсилює динаміку перемоги-поразки, яка в результаті призводить саме до поразки в 90% випадках. Коли ви знецінюєте партнера, то тим самим дискредитуєте його і робите слабшим. Ви закриваєте очі на позитивні якості, замість цього фокусуючись лише на негативних аспектах, припущеннях і забобонах.

Така поведінка може бути дуже ефективною в короткостроковій перспективі і, можливо, навіть на деякий час зруйнувати чиюсь самооцінку. Однак будьте обережні: іноді ситуація може кардинально і різко змінитися. Абьюзер може і виграти кілька битв, але найчастіше в масштабній війні він зазнає поразки, коли партнер просто не витримає знущань і піде.

Нормальні, емоційно здорові люди не прокидаються вранці з думками про те, як вони збираються задовольнити тільки свої власні егоїстичні потреби, при цьому завдаючи біль і розчарування всім навколо.

Якщо модель поведінки зорієнтована на знецінення вже глибоко вкоренилася у вашого партнера, то йому вже допоможе лише професійна допомога і власне бажання змінитися.

4. Відчуження

Ця звичка полягає в тому, що людина постійно відмовляється прикладати будь-які зусилля для того, щоб розв’язувати проблему, що склалася.

Іноді поведінка буває пасивно-агресивною, наприклад, гра в мовчанку, а іноді – відкрито агресивною. Партнер може грюкнути дверима і піти, залишаючи партнера здогадуватися, кинули його остаточно чи ні.

Будь-яка з цих моделей поведінки включає механізм управління, призначений для того, щоб маніпулювати партнером і забирати частину його сили, або, принаймні, створювати видимість цього.

Якщо ви хочете, щоб ваші стосунки витримали випробування часом, то тільки вам вирішувати, як вести їх в потрібному вам напрямку. Це означає, що ви з партнером повинні обов’язково разом розв’язувати проблеми і робити все для того, щоб задовольнити потреби один одного. Щоб пережити всі труднощі, вам потрібно стати однією командою, створюючи безпрограшні ситуації для взаємної вигоди.

Якщо ви впізнали себе або свої стосунки в будь-якому з перерахованих вище пунктів, то знайте, що ви граєте в дуже небезпечну і ризиковану гру, яка може дорого вам обійтися.

Ці токсичні моделі поведінки в 90% випадків призводять до розлучення протягом перших п’яти років шлюбу.

Дата публікації: 30.03.2021 img Поділитися