Елегантний модник антуріум. Найкращий подарунок для чоловіків

Вазон антуріум називають "чоловічим щастям". Кажуть, він приваблює у дім гроші, успіх і достаток. Тому це одна з небагатьох рослин, які можна дарувати чоловікам. Але насамперед варто дізнатися, як за нею доглядати.

Далеко не всі чоловіки захоплюються кімнатними рослинами. А деякі взагалі їх не люблять і навіть часто дорікають дружинами: «Скільки можна? Уже всі підвіконня зайняті? Пора їх повикидати!». А жінці хочеться завести ще бодай одну нову квітку.

Рішення є: купіть вазон і… подаруйте його своєму чоловікові! І він не зможе заперечити, якщо подаруєте «чоловіче щастя». Саме так називають антуріум.

Антуріум є однією з найефектніших рослин із розряду так званих живих букетів. За красою квітів з ним можуть позмагатися хіба орхідеї. Велике листя антуріума забарвлене у темно-зелений колір, а квіти нагадують кали, які бувають від білих до рожевих, червоних, помаранчевих і насичено червоних.

Завдяки екзотичності антуріум отримав назву «квітка-фламінго», а ще його іменують «чоловічим щастям». Кажуть, він приваблює у дім гроші, успіх і достаток.

  • Антуріум не може рости в щільному субстраті. 15% об’єму мають становити грубі фракції (кора, шматочки битої цегли, агроперліт, керамзит, вермикуліт). Можна приготувати субстрат із суміші рівних частин торфу, ґрунту з-під хвойних і листяних дерев і піску.
  • Горщик має бути неглибокими, але досить широкими. Сильно збільшувати ємності при пересаджуванні не можна, оскільки антуріум добре росте тільки в досить тісному горщику. На дно обов’язково покласти високий шар дренажу.
  • Не терпить прямих сонячних променів і тіні, тому рослині треба обрати місце у півтіні. Оптимальними вважаються місця на східних і західних підвіконнях. Якщо хочете, щоб антуріум порадував пишним і тривалим цвітінням, взимку переселіть його на найбільш освітлене підвіконня.
  • Дуже боїться протягів і перепадів температури, повітря від опалювальних приладів.
  • Треба регулярно і рясно поливати, щойно у горщику підсохне верхній шар ґрунту.
  • Про те, що повітря надто сухе, антуріум сигналізує, згортаючи листя у трубочки. Краще до цього не доводити: для цього треба поставити горщик з рослиною на піддон з мокрою галькою або часто обприскувати. Також треба регулярно протирати від пилу листя.
  • Навесні та влітку під час цвітіння треба підживлювати раз на два тижні (краще комплексними добривами для орхідей).
  • Потребує регулярного омолодження. Це можна тільки під час пересаджування (раз на три роки), відокремлюючи бічні пагони з корінням. Їх треба відсадити і виростити новий кущ, а старий трохи заглибити в ґрунт.
  • Антуріум можна розмножити, відділивши прикореневу поросль, бічні пагони із самостійними корінцями. Застосовують і метод живцювання, розділяючи стебла на відрізки 5–10 см з повітряним корінням і листком.
  • Вкорінюються вони в ґрунті середньому за 2–3 тижні. Крім того, в антуріума можна зрізати і вкорінювати верхівки стебла, якщо рослина занадто деформувалася.
  • Уразливий до павутинних кліщів, попелиць і щитівки.
  • Найкраща профілактика – регулярне зволоження повітря й обов’язкове обтирання листя від пилу. Пожовтіння і висихання листя протягом літа відбувається внаслідок попадання прямих сонячних променів; пожовтіння листя взимку – наслідок завеликого притінення; плями і чорні крапки на листках – ознака низької температури повітря.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook