Дім Садиба

Дзеркала в інтер’єрі: як обрати у різні кімнати

Вибір розміру, форми, рами дзеркала, його розташування у помешканні – справа доволі важлива. У кожній частині приміщення дзеркало має своє особливе призначення та виконує певну додаткову функцію.

Дзеркало не лише допомагає бути нам гарними. Його вдале розташування розширяє простір, а форма й рама створюють оригінальний декоративний ефект. Дзеркала вдало взаємодіють із простором у домі, “розсуваючи” стіни, примножуючи й поетизуючи затишок настільних ламп, квітів у вазах, улюблених предметів.

ВАННА

Наше спілкування із дзеркалом починається зранку, коли ми заходимо до ванної кімнати. Основне місце дзеркала у ванній – над умивальником.

Ліпше, коли воно витягнутої по вертикалі форми і, по змозі, закріплене на шарнірах, щоб можна було регулювати кут нахилу й повороту.

Дуже зручно, коли є ще й додаткове дзеркало на ручці, щоб у їхній подвійній системі, ставши спиною до основного, побачити зачіску ззаду.

Через вологість у ванну ліпше купувати дзеркало в металевій оправі, що не іржавіє, або ж у пластиковій рамі.

КОРИДОР І ХОЛ

У передпокої, холі, коридорі призначення дзеркала переважно ділове. Його варто розмістити ближче до вхідних дверей, щоб було зручно оглянути себе з ніг до голови, поправити головний убір чи причесатися.

Вдале розташування дзеркала і на вхідних дверях, особливо якщо передпокій невеликий – воно візуально збільшує простір.

Якщо коридор вузький, дзеркала краще вішати на боковій стіні. Якщо розмістити їх одне навпроти одного та підсвітити верхнім і боковим світлом, створюється інтригуючий світ множинних відображень, стіни при цьому розсуваються.

Гарно обрамлене дзеркало може стати родзинкою інтер’єру. Так, якщо світильники у передпокої мають металеві каркаси, то й дзеркало може бути у такій самій металевій рамі.

Особливо органічно виглядають дзеркала в дерев’яних рамах – у контрасті “теплого” дерева й холодної гладі скла. Позолочена дерев’яна рама дзеркала може надати інтер’єру дещо “палацового” стилю, відповідно до якого можна підібрати й інше начиння.

ЗАЛА, ВІТАЛЬНЯ

У більшості помешкань є кімната, яку годиться називати спільною і яка нерідко за сумісництвом відіграє роль вітальні, їдальні, кабінету. У такій кімнаті дзеркало не є обов’язковим, адже прилюдно причісуватись, поправляти макіяж чи розглядати своє обличчя не рекомендується.

Але в дзеркалі так гарно відбивається добре накритий стіл, мерехтіння розкішних суконь, блиск святкових свічок і прикрас! Воно стає частиною інтер’єру кімнати, надає їй завершеності й чарівності.

Особливу увагу треба зосередити на тому, де і яке дзеркало повісити, пам’ятаючи про ефект візуального збільшення простору, про гру відображень і про єдність стилю.

Узалі гарно виглядають високо повішені дзеркала з нахилом (приблизно на рівні 2/3 висоти), круглої чи горизонтально видовженої форми. Облямівка дзеркала має відповідати духу всієї кімнати і враховувати “своїх сусідів” – картини, гравюри, панно.

Поряд з картиною дзеркало ліпше не вішати. Якщо раму важко підібрати до шпалер і загального оформлення стіни, варто віддати перевагу нейтральній дерев’яній рамі в тон меблів.

ДИТЯЧА

Дзеркало в дитячій кімнаті конче потрібне: маленька людина не лише звикає до свого вигляду, а й привчається стежити за своїм одягом. Бажано вішати дзеркало невисоко, з нахилом, щоб дитина бачила себе на повний зріст.

Можна придумати цікаву раму – з різнокольорового пластику, з дерева із різьбою та розписом чи обплести її кольоровими шнурами й помпонами.

Стару раму можна обклеїти тканиною чи декоративним папером. Таким самим папером можна обклеїти коробки для іграшок, а з тканини зробити подушки.

І СПАЛЬНЯ

Для спальні будь-яку деталь інтер’єру треба підбирати з особливим настроєм. Звичайно, можна обмежитися суто функціональним дзеркалом у шафі для одягу. А можна помріяти про дзеркальну стелю…

Але навіть невелике люстерко, прикріплене горизонтально з нахилом, уміло підсвічене кількома мерехтливими нічниками, збагатить новими інтонаціями ваші інтимні стосунки.

Дата публікації: 02.07.2018 img Поділитися