Город Садиба

Що робити, якщо розсада переросла

Якщо розсада переросла, її потрібно правильно висадити у відкритий ґрунт. Існує два способи посадки. Розсада не тільки приживеться, а й наростить додаткові корені.

Часто господарі надто поспішають із висіванням овочів на розсаду. І на той момент, коли її можна висаджувати у відкритий ґрунт, рослини витягуються і переростають. У такому випадку їх потрібно правильно садити.

Високі кущі помідорів можна заглибити: допустимо відірвати нижню пару листків і прикопати землею все стебло до цього рівня. Після висадки такі рослини можна на деякий час залишити в лежачому положенні, в цьому випадку садити їх зручніше в траншею.

Іноді до моменту висаджування розсада помідорів дуже сильно витягується. Таку рекомендують садити по спіралі. Для цього довге стебло потрібно укласти спіраллю в лунку, кожен виток акуратно присипаючи землею. У цьому випадку заглиблене стебло дуже швидко обросте новим корінням, і така потужна коренева система максимально забезпечить рослину живленням.

Існує інший спосіб посадити розсаду, що переросла. Він підходить не тільки для помідорів, але й інших культур. Йдеться про посадку під кутом 45 градусів. При цьому потрібно розташувати розсаду так, щоб верхівки дивилися на північ або захід, тоді рослини незабаром піднімуться і випрямляться, витягуючись за сонцем.

Переросла розсада приживається набагато складніше, тому для таких сіянців краще використовувати антистресові препарати, наприклад, “Епін”.

Дата публікації: 12.05.2022 img Поділитися