Як облаштувати терасу біля дому: стилі та секрети дизайну

Щоб облаштувати красиву і комфортну терасу, не обов'язково користуватися послугами дизайнера. Оберіть свій стиль, а ми підкажемо, які важливі моменти потрібно врахувати.

Кожен прагне бути ближче до природи і з комфортом відпочивати після напруженого робочого дня на свіжому повітрі. Таку можливість дає тераса. Щоб облаштувати красиву і комфортну терасу, не обов’язково користуватися послугами дизайнера. Оберіть свій стиль, а ми підкажемо, які важливі моменти потрібно врахувати.

А якщо ви – щасливий власник приватного будинку, біля вашого дому неодмінно має бути тераса! Зазвичай її облаштовують на задньому дворі, близько біля виходу з кухні. Тут розміщують зону для барбекю та обіду, поряд ставлять басейн та шезлонги.

Тераса – це дуже зручно (тут можна проводити час з сім’єю та запрошувати гостей), а ще красиво. Адже дизайн тераси може підкреслити ваш вишуканий смак та загальний стиль садиби.

У якому стилі можна облаштувати терасу

Обираючи стиль, насамперед запам’ятайте золоте правило: тераса повинна бути продовженням будинку, має пасувати до його фасаду і гармонійно вписувалася в ландшафт.

Дизайнерка Катерина Хомчук перед тим, як облаштовувати терасу, визначитися з кольорами та матеріалами, які вам знадобляться:

  • використовуйте кольори та матеріали, які є на фасаді будинку;
  • для декору та текстилю обирайте кольори, співзвучні з вашим квітником;
  • не використовуйте більше двох відтінків деревини і більше двох (максимум трьох) порід каменю в оздоблені;
  • підберіть кольори які будуть актуальні в будь-яку пору року.

Сучасний стиль

Для тераси у сучасному стилі дотримуйтесь строгих геометричних форм. З матеріалів доречно використовувати бетон, декоративні штукатурки, пластик, дерево і камінь, метал холодних відтінків. Рослинам теж можна надати геометричної форми, наприклад, підстригти кущі у формі кубів чи куль. Актуальним для цього стилю є використання гальки, яка контрастує за кольором. У неї можна заховати підсвітку.

Класичний стиль

Елементи класичного стилю – арки та колони. Для оздоблення такої тераси згодиться практично будь-який матеріал, окрім пластмаси, “профнастилу” та інших матеріалів, які  виготовляють за допомогою сучасних технологій.

Стиль Артдеко

Стиль артдеко передбачає використання виразних акцентів. На першому місці тут яскравий декор, використання контрастного чорно-білого текстилю, глянцевих поверхонь, застосування складних геометричних форми.

Стиль Прованс

Тераса у стилі Прованс має романтичний вигляд. Тут не використовують яскравих кольорів, а лише ніжні пастельні відтінки. Сюди пасуватимуть плетені з ротангу або лози меблі.  Обов’язково повинен бути присутній текстиль з натуральних матеріалів з квітковим або геометричним принтом. І не забудьте про лаванду в горщиках або на клумбі перед терасою.

Марокканський стиль

Якщо любите екзотику і хочете, щоб ваша тераса вразила гостей, зробіть її у марокканському стилі. Тут будуть доречними підвісні ліхтарики з кольорового скла, строката мозаїчна плитка, тканні килимки і широка палітра яскравих кольорів. Щодо озеленення, сюди пасуватимуть пальми, фікуси та інші тропічні рослини. Їх потрібно вирощувати в горщиках, а коли похолодає, перенести в дім.

Терасу можна зробити стаціонарною у вигляді літнього будиночка, альтанки або патіо. Або ж тимчасовою, де дах утворюватиме висувна маркіза, тент чи велика парасоля, яку легко монтувати, а на зиму можна прийняти.

Не забудьте про…

  1. Хай яка буде ваша тераса, для максимального комфорту до неї потрібно підвести необхідні комунікації: світло (освітлення та розетки) та воду, передбачити водовідведення.
  2. Кілька розеток знадобиться у зоні приготування їжі, біля барбекю, а також у зоні відпочинку.
  3. Якщо на території плануєте басейн, потрібна розетка для насоса. Це ж стосується і системи автополиву.
  4. Підсвічувати потрібно столовий гарнітур, зону приготування їжі, сходи.
  5. Особливу роль у дизайні відіграє декоративне підсвічування: ліхтарики у квітнику, підсвічування фасаду та води у басейні, покриття каменів люмінесцентною фарбою.
  6. Окрім столу та стільців, м’яких меблів для релаксу, шезлонгів, лежаків, пуфів, подбайте про наявність меблів для зберігання подушок, пледів, рушників та іншого текстилю. Передбачте місце для посуду та інструментів для барбекю.
  7. Обирайте для покриття підлоги водостійкі та неслизькі матеріали.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook