Дайте шкідникам “понюхати тютюну”

Для боротьби зі шкідниками використовують листя й стебла тютюну й махорки, а також тютюновий й махорковий пил, що залишається після сушіння.

Тютюн і махорка – близькі родичі: обоє належать до родини пасльонових (Solanaceae) і входять до роду тютюн (Nicotiana).
Для боротьби з садовими шкідниками використовують листя й стебла тютюну й махорки, а також тютюновий й махорковий пил, що залишається після сушіння.

Садові шкідники – істоти дуже загартовані. Але й вони не витримають, якщо їм вчасно “дати прикурити”. Тобто пригостити злим тютюнчиком і міцною махоркою.

Важливе питання: де взяти тютюн і махорку у вагових кількостях, потрібних садівникові? Адже нерозумно (і дуже дорого) закуповувати за роздрібними цінами сортовий оброблений тютюн чи тютюнові вироби, щоб потім потрошити їх вручну. Садівника, особливо того, що не курить, цікавлять не споживацькі (смак, аромат і міцність), а інсектицидні властивості рослинної сировини.

Нюхальний (порошкоподібний) тютюн, махорку-крупку для куріння й нюхальну махорку можна купити на оптових ринках у торговців тютюновими виробами – у них зазвичай є ці недорогі товари, хоча й небагато, і саме тому, що ними цікавляться садівники. Тютюновий пил й некондиційні відходи сировини пропонують тютюнові фабрики. Також можна купити сирий тютюн і в садових центрах.

Тютюн і махорка допомагають позбутися тлі, медяниць, трипсів, молодої гусені-листокрутки, капустяної молі, цибулевої мухи, зимового п’ядака, кільчатого шовкопряда, хрестоцвітих блошок, павутинного кліща, білокрилки, слизняків та інших шкідників.

“МОКРИЙ” СПОСІБ. На 10 л води беруть 400 г подрібненої сировини чи пилу, витримують дві доби й проціджують. Перед обприскуванням розбавляють вдвічі та додають 40 г мила на 10 л настою (для ліпшого прилипання до листя). Обприскують 2-3 рази з інтервалом 5-8 діб.

“СУХИЙ” СПОСІБ.Обробка тютюновим пилом ефективна проти земляних блошок на овочевих культурах, проти цибулевої мухи. Пил змішують з вапном чи попелом у співвідношенні 1:1 й отриманою сумішшю посипають посадки. Витрата суміші – 10-20 г на 1 м2.

“ДИМНИЙ” СПОСІБ. Тютюновий пил використовують для обкурювання теплиць проти тлі, трипсів і білокрилки (5-10 г на 1 м2). У саду – проти яблуневої та плодової молі, медяниці, тлі. Для боротьби з міллю обкурювання проводять у період вильоту метеликів, з медяницею – після цвітіння яблуні. Робиться це так. Невеликі купи соломи, сміття, гілок розміщають у міжряддях саду – приблизно по одній купі на 100 м2. Зверху насипають 2-4 кг тютюнового пилу й підпалюють. Обкурювати потрібно не менш як 30 хв, а ліпше – близько 2 год.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook