Глоксинія: полив, підгодівля та догляд за королівською квіткою

Глоксинія — це одна з рослин, в яку закохуєшся раз і назавжди. Вона стане прикрасою будь-якого будинку або дачної ділянки. Доглядати за глоксинією неважко, якщо дотримуватися нижче перерахованих умов.

Глоксинія (найчастіше рослина відома під іншою назвою — синнінгія) отримала свою назву на честь ботаніка і лікаря Беньяміна глоксинію. Багато квітникарів мріють про таку рослину на своєму підвіконні.

Батьківщиною рослини вважається Центральна і Південна Америка. Кімнатний сорт глоксинії – багаторічна рослина з бархатистими зеленим листям і з такими ж бархатистими дзвінковими квітами найрізноманітніших відтінків. Всього є 25 видів цієї рослини, але особливою популярністю у квітникарів користується Глоксинія прекрасна і Глоксинія Королівська.

В першу чергу виберіть просторе місце з розсіяним світлом. Якщо світла буде бракувати, то рослина буде тягнутися стеблами вгору. Прямі сонячні промені згубні для глоксинії. Ще одне важливе зауваження: рослина може загинути від протягів, потрапляння вологи на листя може бути згубним. Доведеться забути про обприскування. У період спокою рослині потрібна прохолода (10 градусів). Якщо листя падає, значить, рослина мерзне.

Як поливати глоксинію?

У період цвітіння воду наливають в піддон, якщо це верхній полив, то стежте за тим, щоб волога ні в якому разі не потрапила на листя і квіти. Це може погубити рослину. Поливають глоксинію прохолодною відстояною водою.

Чим підгодовувати глоксинію?

У період активного росту глоксинію підгодовують комплексним добривом. Якщо цього не робити, бутони рослини дрібнішають, забарвлення квітів стає блідим. Якщо ви виявили, що на листовій пластині з’явилися щербини — 2% розчин бору швидко впораються з цим.

Коли рослина скинула квіти (це відбувається в травні-червні), необхідно виконати наступні дії. Обріжте стебло і листя, залиште тільки два нижніх листочки. Проведіть підгодівлю. Друге цвітіння буде не таким рясним і пишним, але лякатися цього не варто. Це явище цілком нормально.

Після того, як рослина відцвіте остаточно, знову зріжте стебла і листя, залишивши пеньок в 1-2 см.

Як розмножити глоксинію?

Кожен мріє, щоб такої красивої і квітучої рослини було набагато більше, тому важливо правильно її розмножувати. Зробити це нескладно, необхідно просто відрізати здоровий, красивий листок і опустити його в воду на деякий час. Як тільки він пустить коріння, його можна пересаджувати у відкритий ґрунт. Ґрунт повинен бути максимально пухким і поживним, щоб молоді корінці змогли швидко і легко вкоренитися в землі.

Як зберегти глоксинію в зимовий період?

Є два способи: обрізана на зиму рослина повинна знаходитися в прохолодному і темному місці до кінця лютого, час від часу рослину потрібно зволожувати, щоб коріння не висохло.

Чи загрожують глоксинії хвороби і шкідники?

Так. Головним шкідником рослини вважається сіра гниль. Вона атакує листя, залишаючи на ній страшні коричневі плями. Пошкоджене листя необхідно видалити, а здорове обробити фунгіцидом.

Сподіваємося, що наші поради допоможуть вам виростити прекрасну рослину на підвіконні, яка буде радувати вас довгі роки. Нехай у вашому домі з’явиться ця неймовірно красива рослина з білими, рожевими і фіолетовими квітами.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook