вишневі кісточки

Не викидайте вишневі кісточки! І ось чому…

Консервуєте або заморожуєте вишні без кісточок - не викидайте їх! Кісточки можна використати. З них можна зробити дуже корисну річ.

Кісточки з вишень або черешень можна використати для виготовлення подушки. Вона за своїми властивостями чимось нагадує грілку — її можна нагрівати і охолоджувати, при цьому кісточки дуже довго зберігають тепло або холод. Також подушки з кісточками застосовують як масажні та ортопедичні: при болях в спині, шиї, попереку.

На відміну від аналогічних подушок, наповнених природним матеріалом (сіллю, крупою), кісточки вам не доведеться купувати  – ми їх просто викидаємо. До того ж кісточки не розбухають від вологи, як крупа, тому таку подушку зручніше застосовувати для лежачих хворих проти пролежнів. Таку подушку можна зробити власноруч і абсолютно безкоштовно.

Як зробити подушку з вишневих кісточок

У літню пору назбирати кісточки від вишень або черешень зовсім неважко.

 1. Замочіть їх на годину у воді.
 2. Потім ретельно вимийте, щоб позбутися налиплих соковитих залишків, які з часом можуть псуватися. Найпростіший спосіб — набирати жменю і перетирати разом з невеликою кількістю соди або солі. Добре виполоскати.
 3. Замість цього їх можна проварити 30 хв, а потім ретельно виполоскати.
 4. Викладіть кісточки на рівну поверхню тонким шаром і виставте на сонці просушитися (знадобиться 2–3 дні).

Для наволочки краще взяти лляну тканину — так приємний запах йтиме не тільки від кісточок, а й тканини. Також льон хороший і тим, що швидко висихає, дуже міцний, добре пропускає тепло і холод, не викликає алергію. Зшийте подушечку з трьох боків (зручний розмір 30 х 20 см). Обов’язково прокладіть подвійну строчку, щоб кісточки не висипалися. Нещільно насипте кісточки, щоб вони легко пересипалися в подушці, видаючи приємні заспокійливі звуки. Незшитий бік двічі підверніть і прошийте подвійною строчкою.

Як користуватися подушкою

Якщо ви розігріваєте подушку в духовці, то температура не повинна перевищувати 150 градусів, а час не довше 15 хв. Її слід загорнути у фольгу, щоб захистити тканину. Можна покласти на кришку каструлі з киплячою водою, тримати, доки нагріється, а взимку — скористатися батареєю. Для холодних компресів подушку кладуть в пакет, потім в морозилку на 30–60 хв. У мороз — викладіть на вулицю. За необхідності подушку можна прати, потім добре просушити.

 Зігріваюча подушка з вишневими кісточками

Коли допоможе подушка з кісточками

Для покращення самопочуття

 • В охолодженому вигляді вона тонізує і знеболює.
 • При втомі допоможе зняти сонливість.
 • У задушливому приміщенні поліпшить самопочуття і нормалізує роботу мозку.
 • Зменшить головний або гострий біль, наприклад, при ударах, зніме набряки.
 • Частини тіла, які з особливим задоволенням стикаються з розігрітою подушкою — шия і плечі, поперек, стопи і кисті рук.
 • Можна робити зігрівальний компрес для розслаблення м’язів.
 • Часто використовують при болях в животі.
 • Можна використовувати і коли нічого не болить — зігрівати ноги, якщо вони постійно мерзнуть. Крім того, тепла подушка допомагає від безсоння.

Масажує і розслаблює

Кісточки, що вільно пересипаються, легко пристосовуються до будь-якої форми тіла. Підкладайте подушку під спину або шию при довгій сидячій роботі — вона зафіксує зручне положення і одночасно буде легко масажувати — завдяки круглій формі кісточок, що набагато краще, ніж від солі або крупи.

Заспокоює

Якщо долають тривога, нехороші думки, розімніть подушечку — шурхіт кісточок нагадає шепіт лісу, дзюрчання води, а відчуття в руках, коли розминаєте їх, одночасно вдихаючи аромат, розслаблює. Якщо вас хтось образив, відчуваєте сильний стрес, всього 30 сек. достатньо, вчепившись з усієї сили в подушку обома руками, похрумтіти її кісточками, щоб «випустити пар».

Спробуйте також приготувати:

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook