Часто буває, що через неправильну комунікацію між подружжям, в парі трапляються різного роду конфлікти. Про деякі важливі моменти, як правильно не допускати скандалів і суперечок, які ви можете застосувати вже зараз, розповідає психолог Юлія Таланцева. Вона наводить приклади, як варто поводитися у різних ситуаціях, щоб не доводити до конфлікту.
1. “Відкладена тривога”. Можна відкласти тривогу партнера, якщо дати йому точні терміни розв’язання його проблеми.
Наприклад, чоловік збирається на роботу, спізнюється, а дружина залишається вдома і їй потрібно вирішити, коли вони поїдуть до її батьків на дачу. Її хвилює це питання, її тривога зросла. Чоловік зараз не може говорити, він поспішає на роботу.
Неправильно! Якщо дружина тисне, щоб вони зараз терміново вирішили, при цьому вона бачить, що чоловік поспішає. В результаті чоловік психує і йде, грюкнувши дверима. Дружина “навздогін” в месенджерах пише йому різного роду образливі повідомлення, а він їй грубо відповідає, не намагаючись вирішити питання. І це призводить до великого скандалу, хоча ситуацію можна було легко вирішити.
Правильно! Потрібно було інакше повестися подружжю. Дружина бачить, що чоловік спізнюється, значить не потрібно тиснути на нього, вимагаючи термінового рішення. А просто сказати: “Давай вирішимо, що будемо робити, для мене це важливо”. А він у відповідь на її прохання каже: “Я зараз вирішити не можу, але в обід на роботі я можу зателефонувати тобі і ми точно домовимося”. І вона дає згоду.
Тоді обидва партнери ідуть на поступки. Дружина погодилася відкласти свою внутрішню тривогу до дзвінка чоловіка, а він дав точні терміни вирішення питання і тим самим дав їй точне розуміння: тривогу можна відкласти, тривога під контролем. Дружина відчуває, що чоловік почув її, ситуація буде скоро вирішена.
2. “Говорити не про партнера, а про свої почуття в ситуації”. У ситуації конфлікту не нападати на партнера, де і в чому він поганий, а говорити про те, що я сам відчуваю. Наприклад, якщо чоловік попросив купити йому улюблений пиріг, а дружина не купила, бо була втомленою і забула.
Неправильно! Якщо з порога чоловік зустрічає її словами: “Ти не уважна, мої прохання нічого для тебе нічого не значать…” Це викличе конфлікт і обидва будуть засмучені.
Правильно! Якщо він скаже “Я відчуваю себе не дуже важливим, коли ти не купуєш те, що я люблю”. Він визнав свої почуття, дружина його почула. Вона зможе вибачитися і виправити цю ситуацію.
3. “Не додумувати за партнера те, що (на мою думку) він відчуває”. Не потрібно за іншого додумувати його думки і почуття, потрібно питати. Наприклад, чоловік вранці сів пити каву, дружина вийшла зі спальні і, образившись, сказала, що він не покликав її на сніданок і кави не налив.
Неправильно! Вона почне ранок словами “Ти подумав тільки про себе, а не про те, що я теж хотіла поснідати”. Тобто її слова вже лунають для нього як напад, тому що вона не запитала навіть, чому він так вчинив.
Правильно! Якщо вона вийде і скаже: “Я хотіла б попити з тобою кави, буду рада, якщо ти наллєш мені теж”. Він може відповісти: “Я думав, що ти ще спиш і вирішив не будити, пішов тихо снідати, раз вже прокинувся”.
Такі прикладів може бути багато. Всі вони про правильну комунікацію всередині стосунків.