вівсянка

Снідайте вівсянкою – і забудьте про погане самопочуття і втому

Часто болить голова, відчуваєте брак сил та апатію? Спробуйте змінити сніданок - їжте зранку вівсянку. Ця каша набагато корисніша, ніж ви думаєте!

 Якщо вас турбують часті головні болі, маєте проблеми зі шлунком і печінкою, блідий колір шкіри обличчя, спад сил і апатія – організм просить допомоги. Один із простих способів допомогти собі – правильний сніданок. Спробуйте просто почати снідати вівсянкою. Це не просто смачна і ситна їжа. Вівсяна каша набагато корисніша, ніж ви думаєте!

Організм сигналізує, що не все ок

Обміркуйте, чи є у вас такі симптоми:

  1. У роті з’явився неприємний запах, який не зникає після чищення зубів пастою. Або ж спітніле тіло неприємно пахне, не допомагають і дезодоранти.
  2.  Все частіше виникає здуття живота (метеоризм).
  3. Не можете заснути у звичний час або ж прокидаєтеся серед ночі без причини.
  4. Регулярно виникають головні болі.
  5. Швидко втомлюєтеся і дратуєтеся через дрібниці.
  6. З’явилася підвищена пітливість, яка супроводжується слабкістю.
  7. Щоденне випорожнення кишківника стало частішим чи рідшим (закрепи).
  8. Вас переслідують стоматити, риніти, синуси ти і бронхіти, що часто повторюються.
  9. Ваша шкіра змінила колір, стала сухішою на дотик, почастішали шкірні висипання.
  10. Частіше почали виникати алергічні реакції.
  11. З’явилися симптоми набряків – наприклад, різкий відбиток гумки від шкарпеток на гомілці.

Якщо ж підтвердилися 1-3 симптоми, панікувати не варто. А ось коли більше шести, треба допомогти організму.  Йому це вкрай потрібно!

Сніданок – це дуже важливо

Найпростіший спосіб допомогти своєму організмові почуватися краще – це їсти на сніданок вівсянку. Вона не тільки очищає кишківник, а й стимулює травлення і створює умови для існування корисної мікрофлори.

Вівсянка має властивості подібні до пребіотиків. Вона містить такі компоненти, які стимулюють ріст та активність захисної мікрофлори у кишківнику. А від його здоров’я залежить стан усього організму: покращується травлення, зміцнюється імунітет, стримуються запальні процеси.

Вівсянка містить багато клітковини. Її волокна сприяють стабілізуванню рівня цукру у крові та холестерину. 

Ключовим вітаміном у складі вівса є тіамін – В1 (100 г сухої крупи покривають 51% його денної норми). Він захищає судини від шкідливого впливу глюкози, потрібен для роботи нервової системи. Нестача вітаміну В1 в організму супроводжується порушенням сну, безсиллям, хронічною втомою, “туманом” у голові.

Овес чудово поєднується з горіхами, ягодами, фруктами, овочами, насінням. Тому сміливо додавайте у вівсяну кашу свої улюблені добавки! 

Корисні лайфхаки для сніданку

Якщо у вас лактозна непеносимість – готуйте вівсянку не на молоці, а на воді. Також пам’ятайте, що вона містить глютен. З обережністю потрібно ставитися до вівсянки людям із цукровим діабетом. Варто надавати перевагу не вівсяним пластівцям швидкого приготування, які достатньо лише залити окропом, а плющеному зерну, яке потрібно варити.

Ще один дієвий спосіб тримати кишківник у формі – салат “Щітка” на сніданок. Змішати по 100 г натертих буряків, моркви, капусти, полити лимонним соком і оливковою олією. Їсти цей салат слід без солі, а через дві години – з’їсти яблуко. І лише через 2,5 год можна споживати іншу їжу.  Якщо цих правил не дотримуватися, ефект від процедури знизиться на 70%. Тільки зауважте, що його не варто їсти натщосерце людям, які мають захворювання органів травлення.

Пам’ятайте, що самолікування може бути небезпечним для вашого здоров’я! Якщо помічаєте якісь симптоми або тривале нездужання, яке не минає від зміни раціону, – обов’язково зверніться до лікаря! 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook