Ось чому люди насправді товстіють…

Якщо ви думаєте, що люди повніють від того, що багато жеруть, ви помиляєтеся! У чому ж справжня причина - пояснює фахівець.

Через 20 років після останнього дзвоника, на зустрічі випускників за святковим столом ви не можете впізнати огрядну пані у вільній бірюзовій сукні, що сидить навпроти вас. Видно, якась чужа, не з вашого класу, може, навіть, не з вашої школи. Хто ж вона? Невже це так красуня, за якою в школі впадали всі хлопці?

За традицією таких застіль, кожен по черзі мусить піднятись і зі сльозами на очах розказати, як потріпало його життя. От ви й чекаєте, коли дійде черга до загадкової огрядної пані в бірюзовій сукні…

Дочекалися, її черга. Неспішно вона піднімається, дещо збентежено мовить: “Всі ви мене добре пам’ятаєте, я Галя Нестеренко…”

Галя Нестеренко?!! Та, за якою всі хлопці сохли, як неполиті квіти? Ну вона і повна стала, не впізнати! – думається вам.

Допоки черга дійшла до Галі, хлопці вже встигли добряче хильнути, і Василь Косович, який ніколи не відрізнявся інтелектом та тактовністю, зашкіривши свою пихату пику (він тепер велике цабе, при владі), видає: “Знаєш, Гальо, я тебе колись любив. Чесно. Але, маю до тебе одне питання: Скільки ти жереш, Гальо?!! Ха-ха-ха!”

Я не буду продовжувати це імпровізоване оповідання, описуючи реакцію Галі на слова Василя. Не розказуватиму про те, як ви її заспокоювали ближчих дві години, і чий кулак напоровся на Василеву чванливу пику ближче до опівночі. Я, взагалі, не про це.

Коли ми бачимо повних людей, ми закріпляємо на них ярлик: “лінивий ненажера”. Нам логічно здається, що такі люди жеруть як не в себе, все, що не приколочене цвяхами до долу. Але це не так, зовсім не так…

Це не так!

За допомогою математики, я вас зараз буду переконувати, що повні люди не затяті гедоністи, які тільки й марять їжею.

Галя Нестеренко за 20 років після школи набрала 20 кілограмів ваги. В шкільні роки в неї була перфектна фігура, і важила вона в акурат 60 кг, відповідно зараз 80, що й кинулось в очі Василю.

Галя поправлялась по кілограму в рік, що є дуже розповсюдженим темпом. Щоб набирати кілограм жиру в рік, потрібно за 365 днів з’їсти більше, ніж потрібно на 7000 ккал. 7000 / 365 = ~19 ккал – кількість калорій, які Галя переїдала щодня (на свята більше, в будні менше, але в середньому так).

Зайвих 19 ккал в день перетворили красуню в… не красуню! Всього 19! Це мізер! Це ніщо! Це четвертинка невеликого зеленого яблука (як на картинці), або 4 г чорного шоколаду.

Це означає, що з’їдаючи зайвий маленький кусочок шоколаду за 20 років ваше тіло покриє 20 кілограмів жиру, які принесуть із собою купу болячок. Кусочок яблука, хай йому грець!

Повні люди не жеруть, як розповсюджено думати. Вони систематично з’їдають на четвертинку яблука (підставте будь-який інший продукт) більше, ніж потребує їхнє тіло.

Як бути? Невже потрібно невростенічно підраховувати кожну спожиту калорію? Ні, це безглуздя, бо ніхто точно не знає, скільки калорій потребує саме ваш організм, і саме сьогодні.

Що робити?

Ми просимо наших підопічних продовж всього життя кожних 14 днів зважуватись та вимірювати обхват талії. Якщо відмічається негативна тенденція, робити висновок: “за 14 днів, я з’їла більше, ніж мені потрібно”. І, звісно, потрібно зменшити кількість солодкого та жирного в раціоні та додати фізичну активність.

І ще, дуже важливо, порівнювати дані контролю зі стартовими даними, а не з даними попереднього контролю. Жінкам ще треба робити поправку на коливання кількості води в організмі протягом місячного циклу.

Наприклад, якщо б Галя Нестеренко проводила такий контроль кожних два тижні, орієнтуючись на дані попереднього контролю, вона би кожного контролю спостерігала збільшення маси тіла всього на 38 грамів. Звісно, 38 грамів – ніщо, а за 20 років – це 20 зайвих кілограмів.

Я не кажу, що треба панікувати, коли ваги показують +0,038 кг, ні, зовсім ні, коливання маси тіла в кілограм (та навіть в два) для жінки – нормальне явище. Я про те, що дані 14-денного контролю потрібно звіряти з даними, які ви отримали по завершенню схуднення, зі своїми оптимальними параметрами. І якщо ви бачите кожного контролю незначну прибавку, робіть висновок. Не чекайте 20 років.

Автор – тренер Віктор Мандзяк

Його сторінка в instagram: обхват талії

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook