Скільки цукру можна вживати на день

Скільки цукру можна вживати? Чи бувають корисні солодощі? Чи корисно цукор замінювати медом? Як їсти менше солодкого?

Чи бувають солодощі корисними? Так, якщо вони без цукру, – відповідають спеціалісти Центру громадського здоров’я МОЗ України. Надмірне споживання цукру може збільшити ризик появи раку, сприяє порушенню регуляції циклу «інсулін — глюкоза» і ожирінню. Своєю чергою підвищення ваги збільшує ризик розвитку діабету і серцево-судинних захворювань. Також споживання надмірної кількості цукру активує бактерії в роті, які перетворюють цукор на кислоти, що починають розчиняти зубну емаль. Загроза карієсу зростає, якщо ви споживаєте цукор більше чотирьох разів на день і/або споживаєте понад 50 г на день.

Згідно із рекомендацією ВООЗ, споживання цукру не має перевищувати 50 г протягом доби. Йдеться не лише про солодощі й випічку. Наприклад, у 1 столовій ложці кетчупу міститься близько 4 г (1 чайна ложка) цукру. Одна банка підсолодженого цукром газованого напою містить до 40 г (близько 10 чайних ложок) цукру.

ВООЗ рекомендує споживати в день не більше 6 чайних ложок цукру (до 50 г), а також рекомендує зменшити споживання цукру до 10% від сумарного добового споживання енергії, з подальшим зниженням до 5%.

 Що ж до корисних солодощів, то це свіжі фрукти і сухофрукти, приготовані без додавання цукру. Їхні переваги ще й у тому, що вони містять корисні мікроелементи й вітаміни. А от мед, який часто пропагують як корисний продукт, містить багато глюкози та фруктози. Тому його кількість слід ураховувати під час розрахунку спожитого цукру протягом дня.

Як вживати менше цукру

Відмовитись від цукру не така легка задача, але декілька цінних порад допоможуть легше пристосуватись до здорових змін у харчуванні.

1. Замініть споживання кондитерських виробів свіжими та сухими фруктами. Повірте — це теж дуже смачно!

2. Замість соків та газованих напоїв, які містять доданий цукор, оберіть свіжі фрукти та овочі або просто воду.

3. Зменшіть споживання соусів та кетчупів, які можуть містити багато цукру (краще споживати овочеві салати зі спеціями і травами).

4. Обмежте вживання фаст-фуду та напівфабрикатів. Так, в них теж є цукор.

5. Перестаньте додавати до чаю або кави по декілька ложок цукру.

Щоб краще було йти шляхом здорового харчування, можна поставити за мету не повну відмову від споживання надмірної кількості цукру, а навчитися спокійно ставитися до його періодичного адекватного вживання. Одне морозиво не катастрофа, але поїдання коробки цукерок або пачки тістечок — табу.

Головне, пам’ятайте, не так страшний цукор, як його надмірна кількість!

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook