шершень

Помер чоловік від укусів шершнів: що робити, коли покусали шершні

Нещодавно від укусів шершнів помер чоловік. Тож варто нагадати, чим і кому небезпечні укуси цих комах і як надати першу допомогу, якщо вкусив шершень?

2 жовтня мешканець села Антонів Київської області пішов до берега місцевої річки зрізати дерево. У момент його розпилювання з дерева вилетіли шершні й покусали чоловіка.

Як повідомили у місцевій поліції, на жаль, 55-річний чоловік помер на місці події. Правоохоронці закликають у випадку виявлення кубел з небезпечними комахами, які можуть загрожувати життю чи здоров’ю, телефонувати рятувальникам за номерами спецліній “101” або “112” для їхнього знешкодження.

Як зрозуміти, хто покусав: 15 укусів, які варто знати. Фото

Чим небезпечні укуси шершнів?

Укуси комах можуть спровокувати розвиток алергічної реакції у людей із підвищеною сенсибілізацією (чутливістю). Алергія після укусу перетинчастокрилих комах – бджіл, ос, шершнів – найсильніша. Їхня отрута має високу токсичність і може викликати сильну реакцію в алергіка, – розповідають фахівці Центру громадського здоров’я МОЗ України.

Отрута ос і шершнів розширює судини, сприяє гемолізу еритроцитів, скорочує гладку мускулатуру.

Після укусу шершня людина відчуває біль, з’являється набряк, почервоніння, запалення. Може бути головний біль, підвищення температури тіла, нудота і блювання.

Дуже небезпечні укуси шершнів у ділянку голови та шиї. Після укусу в ці місця варто звернутися до лікаря, адже можливий набряк органів дихання і задуха.

Перша допомога: що робити, якщо вкусив шершень?

  1. Не можна вичавлювати отруту, потрібно обережно видалити жало, щоб не вичавити з нього отруту.
  2. Промити місце укусу водою з милом.
  3. Потім прикласти щось холодне, щоб зменшити больові відчуття.
  4. Також треба прийняти протиалергійний засіб.
  5. Щойно ви бачите, що набряк зростає, стає зле, одразу звертайтеся до лікарів й отримуйте кваліфіковану допомогу.

Укусила гадюка: що можна і не можна робити

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook