Здоров'я та краса Поради

Сім причин щодня з’їдати по жмені гарбузового насіння

Після того, як я дізналася про його користь, у мене на столі завжди стоїть тарілка з гарбузовим насіння. Тоді не забуваю і щодня з’їдаю жменьку насіння. Це краще, ніж жменями їсти таблетки!

Гарбузове насіння містить багато мікро- і макроелементів, воно є рекордсменом за багатьма показниками. Наприклад, 100 г насіння гарбуза містить 1233 мг фосфору. А це 153% добової потреби організму!  У 100 г насіння 592 мг магнію. Це 148% добової потреби для дорослої людини. Але б’є всі рекорди марганець. Лише 50 г насіння забезпечує організм на 100%.  Багато у насінні калію (809 мг), заліза (8,82 мг), цинку (7,81 мг).

  1. Гарбузове насіння стабілізує кров’яний тиск і особливо корисне гіпертонікам.
  2. Гарбузове насіння дуже корисне чоловікам, адже є натуральним засобом для профілактики простатиту.
  3. Жінкам теж не варто відмовлятися від задоволення поласувати насінням гарбуза. Завдяки йому волосся стане красивішим, а шкіра довше залишатиметься молодою.
  4. Це чудовий антидепресант. Помічено, що жменя насіння покращує настрій не гірше, ніж шоколад чи інші солодощі.
  5. Гарбузове насіння корисне для хворих суглобів і кісток. Деякі його компоненти дуже ефективні в боротьбі з артритом. А завдяки високому вмісту цинку відновлюється щільність кісткової тканини, тож це є профілактикою остеопорозу.
  6. Цинк, якого багато у гарбузовому насінні, покращує пам’ять, зміцнює серцевий м’яз і знижує загальну стомлюваність.
  7. Насінини ефективно знижує рівень цукру в крові, дозволяє позбутися хронічних закрепів, виводить з організму свинець та кадмій.

Зауважте, не рекомендується надмір­не вживання насіння гарбуза людям, які мають захворювання шлунково-кишкового тракту, підвищену кислотність шлункового соку, погану прохідність кишківника. Якщо насіння з’їсти занадто багато, то можна спровокувати загострення виразкової хвороби шлунка. Ще одна проблема – висока калорійність гарбузового насіння. Адже в 100 г цього чудового і корисного природного продукту – 550 кілокалорій.

Дата публікації: 06.11.2020 img Поділитися