Сім фактів про користь полуниці

Полуниця – не просто смачні літні ласощі. Ця невеличка ягода є справжніми природними ліками. Завдяки своєму складу вона володіє протизапальними та антимікробними властивостями, допомагає нормалізувати обмін речовин і налагодити роботу внутрішніх органів, має загальну оздоровчу дію на організм.

Бореться з авітамінозом

Після зимово-весняного періоду багатьом знайома проблема нестачі вітамінів. Регулярно вживаючи полуницю в сезон цієї ягоди, ви поповните організм вітаміном С, що необхідний для зміцнення імунітету. Фолієва кислота (вітамін В9), на яку також багата полуниця, необхідна для профілактики серцево-судинних і шкірних захворювань.

Узагалі ж речовини, що входять до складу полуниці, наділяють її унікальними харчовими та цілющими властивостями. Ця ягода на 85% складається з води. До решти її складу входять сахариди, вітамін С, вітаміни групи В, каротин, фолієва кислота, калій, кальцій, фосфор, магній, натрій, залізо, цинк. Крім того, полуниця містить органічні кислоти (яблучну й саліцилову), клітковину, пектини.

Оздоровлює серцево-судинну систему

Полуниця містить антиоксидант, відомий як антоціанін, що покращує стан серцево-судинної системи. Ця сполука зменшує запалення, а також знижує рівень холестерину та тригліцеридів. Вона допомагає знизити ризик розвитку гіпертензії завдяки тому, що робить артерії еластичнішими та запобігає обструкціям.

Завдяки вмісту саліцилової кислоти полуниця сприяє розрідженню крові й запобігає утворенню згустків. В результаті – знижується навантаження на серце. Вітамін С, калій, клітковина та поліфеноли пригнічують всмоктування холестерину в кишківнику, що також важливо для нормальної роботи судин.

Якщо їсти полуницю двічі або тричі на тиждень, можна навіть зменшити ймовірність серцевого нападу або інсульту.

Зменшує запалення в організмі

Полуниця й інші ягоди чудово зменшують запалення завдяки високому вмісту вітаміну C, важливих мінералів та антиоксидантів. Ці поживні речовини є секретом її протизапальних, детоксичних і сечогінних властивостей, що сприяють виведенню відходів і нормальній роботі клітин.

Саме тому ця ягода добре знімає біль у м’язах.

Усуває закрепи

Пектин, що міститься в полуниці, ефективно діє проти закрепів. Полуниця містить багато клітковини, що в поєднанні з водою покращує роботу кишківника й сприяє виведенню відходів. Водночас полуниця допомагає контролювати запалення в черевній порожнині та інші симптоми повільного травлення. Отож, нормалізуючи роботу кишківника, ця ягода очищає організм. Як джерело полісахаридів та органічних кислот, полуниця сприяє нормалізації складу мікрофлори кишківника.

Підтримує здоров’я очей

У полуниці високий рівень лютеїну. Цей каротиноїд позитивно впливає на здоров’я очей. У поєднанні з вітаміном С він створює фільтр, що захищає очі від впливу ультрафіолетових променів і токсинів з навколишнього середовища. Таким чином, знижується ризик розвитку катаракти. Вітамін С підтримує здоров’я рогівки та сітківки і стримує наслідки старіння.

Подовжує молодість і покращує настрій

Флавоноїди, що містяться в полуниці, чудово оптимізують роботу мозку завдяки тому, що зменшують оксидативний стрес. Їх пов’язують зі зниженим ризиком погіршення когнітивних здібностей у похилому віці. Полуниця також добре запобігає нейродегенеративним захворюванням.

Ароматичні речовини, що містяться в полуниці, стимулюють вивільнення серотоніну, покращуючи настрій. Антиоксидант фізетін покращує пам’ять і розумову діяльність.

Цинк, що міститься в ягодах полуниці, впливає на гормон тестостерон, що регулює статевий потяг. Сприятливо на статевій функції також позначається і вміст в полуниці антиоксидантів.

Допомагає схуднути та виводить токсини

Полуниця сприяє розщепленню жирів і нормалізації рівня цукру в крові. Крім того, ця ягода – низькокалорійний продукт, що годиться для розвантажувальних днів. Так, у 100 г міститься лише 30,7 ккал. Оскільки в ній мало калорій, полуниця допомагає контролювати голод і підтримує метаболізм, що дуже рекомендовано для здорового схуднення.

Полуниця дуже добре насичує організм вологою й чудово годиться для спекотних днів не лише тому, що добре освіжає, а завдяки здатності запобігати впливу зневоднення. Крім того, полуниця є одним із найкращих продуктів для спортсменів. Важливі мінерали, що вона містить, допомагають підтримувати нормальний баланс електролітів в організмі.

Полісахариди та органічні кислоти в полуниці допомагають зв’язати та вивести з організму токсини, важкі метали. Якщо їсти полуницю регулярно, це сприяє виведенню токсинів, що пришвидшують старіння, і водночас допомагає відновити баланс pH шкіри.

Полунична вода для виведення токсинів

Для виведення токсинів з організму радимо приготувати полуничну воду. Такий природний очисний засіб також забезпечить ваш організм поживними речовинами, вітамінами та антиоксидантами.

Рецепт дуже простий: 5 ягід полуниці, 2 листочки м’яти добре помити, додати сік з половини лимона та змолоти блендером до однорідної суміші. Залити цю суміш склянкою води й добре перемішати. Якщо додати кілька кубиків льоду, то напій буде ще смачнішим і більш освіжаючим.

Найкраще полуничну воду пити на сніданок. Необхідно вживати її принаймні десять днів поспіль для того, щоб очистити ваш організм. Підсолоджувати не варто.

Будьте з полуницею обережні, якщо:

* ви страждаєте від алергії. Потрібно пам’ятати, що полуниця належить до продуктів-алергенів. Алергикам, маленьким дітям і вагітним жінкам потрібно з обережністю ставитися до цієї ягоди.

* маєте гастрит чи виразку. Полуниця може погіршити стан тих, хто страждає на виразкову хворобу або гастрити, оскільки насіння цієї ягоди та кислоти, що містяться в ній, подразнюють слизову шлунка.

* у вас болять суглоби. При хворобах суглобів варто їсти полуницю в обмеженій кількості, адже вона може стати причиною посилення подагричного болю.

* приймаєте спеціальні препарати. Тим, хто приймає антигіпертензивні препарати на основі еналаприлу, також варто бути обережними з полуницею. Речовини, що містяться в полуниці, в поєднанні з ліками збільшують навантаження на нирки.

І не забувайте, що сезон полуниці короткий. Щоб ласувати цією ягодою з користю для здоров’я не лише в червні, варто запастися нею й заморозити на осінь-зиму.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook