біль у животі

Біль у животі: чому болить живіт і що може бути причиною

А ви знали, що живіт може боліти при... інфаркті? Так-так, біль у животі може бути симптомом різноманітних захворювань. Біль у різних ділянках живота може вказувати на різні хвороби та проблеми зі здоров'ям.

Біль у животі може сигналізувати про різні проблеми зі здоров’ям. Це може бути як тимчасове нездужання, так і симптом серйозної хвороби.

Причини можуть бути різні і важливо знати, що ж саме відбувається в організмі в тих випадках, коли у вас або близьких виникає біль в різних частинах живота. Про що це може свідчити, детальніше пояснює хірург Лисенко Р.В.

Біль у животі зліва

Біль у лівому підребер’ї найчастіше вказує на панкреатит. При цьому можливе поширення болю у спину. Також подібні болі можуть виникати при кровотечі, виразці шлунку або дванадцятипалої кишки.

Болить живіт справа

  • Біль у правому підребер’ї, що віддає в праве плече, у поєднанні з появою відчуття важкості і нудоти – це ознаки жовчної (печінковій) коліки та/або наявності каменів у жовчному міхурі.
  • Якщо біль тупий і супроводжується втратою апетиту – це один із симптомів дискінезії жовчовивідних шляхів.
  • Дискомфорт у цій зоні виникає в період загострення гепатиту С, при гепатиті А або В, а також при цирозі печінки.
  • При нирковій коліці живіт зазвичай болить праворуч у зоні талії.

У будь-якому випадку потрібна консультація лікаря, оскільки такий біль може вказувати на апендицит, остеохондроз або запалення яєчників.

Болить голова, живіт? Можливо, це… радикуліт!

Біль в ділянці пупка

Такий біль найчастіше виникає в результаті переїдання.

Періодичні болі в районі пупка вказують на синдром подразненого кишківника, а іноді можуть сигналізувати про наявність вірусної інфекції.

Болить верхня частина живота

Часто це є ознакою гастриту. При цьому важливо враховувати, що біль у верхній частині живота, який віддає у ліву руку, буває при інфаркті.

Якщо до такого болю приєднується нудота і блювання – це може бути одним із симптомів апендициту.

Болі внизу живота

Якщо тягне і болить низ живота, то це є характерним симптомом запалення придатків. Подібні болі можуть бути наслідком запорів, циститу, ендометріозу і позаматкової вагітності.

Синдром тазового болю: якщо болить – негайно до лікаря!

У всіх випадках болю у животі займатися самолікуванням не варто і категорично не можна приймати знеболювальне, зокрема, спазмолітики, які, в подальшому, можуть ускладнити діагностику.

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook