Стресовий целюліт: звідки береться і чому це не соромно

Жінці мати целюліт - це не тільки не соромно, а й нормально. Але слід звернути увагу на стадії целюліта його особливий вид - стресовий целюліт.

Целюліт хвилює більшість жінок, які стежать за красою свого тіла. Яких тільки засобів індустрія краси не винайшла для боротьби із целюлітом: креми, скраби, обгортання, різноманітні щітки та масажери… Та в гонитві за ідеальними формами ми часто забуваємо, що целюліт для жінок є нормою і це не соромно. Крім того, якщо постійно нервувати через целюліт, можна, навпаки, його накликати. Є навіть таке поняття, як стресовий целюліт.

Фізіотерапевт, масажист та експертом зі здорового схуднення Євген Запорожець розповів про целюліт як явище та що таке стресовий целюліт.

Стадії целюліту

“Целюліт — це нормальне явище, він дійсно є у більшості жінок, навіть спортсменок, – пояснює спеціаліст. – Він свідчить про жіночу здатність зачати та виносити дитину”.

Є кілька стадій целюліту, і не на всіх він є лише естетичною проблемою.

Стадії целюліту:

  1. Целюліт не видно, поки шкіру не стиснути у складку.
  2. Більш виразна стадія, але оборотна. Основою причиною виникнення целюліту на цьому рівні є порушення лімфотоку та зниження еластичності шкіри.
  3. Порушення кровообігу, оніміння нервових закінчень і навіть атрофія мʼязів через тиск надлишкової рідини.
  4. Макронодулярна стадія(внаслідок тривалого дефіциту живлення через порушення крово- та лімфообігу шкіра набуває синюшного кольору, а уражена тканина починає перетворюватися на сполучну). Целюліт на цій стадії є незворотним.

Якщо у вас друга стадія целюліту, слід ставати уважнішою до свого способу життя і харчування.

Як правильно робити антицелюлітний масаж

Стресовий целюліт: що це таке

У стресових ситуаціях організм вмикає захисні механізми, щоб накопичувати енергію.

Буває так, що під час психоемоційних навантажень рівень кортизолу значно підвищується. Тому організм замість того щоб будувати білки, починає їх розщеплювати та формувати адипоцитні депо. Такий процес називають тривожним целюлітом.

“У цьому випадку жир відкладається у найменш рухливих зонах тіла (на внутрішній і передній поверхні стегон, у нижній частині живота, під сідницями, над колінами), щоб потім, коли раптом трапиться ще більший стрес, брати звідти енергію”, — говорить Євген Запорожець.

Він зазначає, що такий целюліт можна побачити навіть у людини худорлявої статури. Тож треба працювати зі стресом, знайти його джерело, мінімізувати наслідки.

Щоб позбутися стресового целюліту, варто розпочати із того, що позбутися стресу або принаймні мінімізувати його наслідки.

Схуднути на 50 кг: як змінилося життя після схуднення

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook