Противірусні препарати при лікуванні грипу

З приходом осені, першими похолоданнями й дощами підхопити грип або застуду простіше, ніж коли за вікном весна або літо. Саме тому потрібно максимально швидко й вчасно відреагувати на погіршення самопочуття, а ще краще — запобігти захворюванню шляхом медикаментозної профілактики.

Ключова інформація про противірусні ліки

Противірусні засоби — це засоби різної хімічної будови, які вживають для лікування респіраторних вірусних інфекцій загалом, і грипу зокрема. Ці ліки впливають на реплікацію вірусу, блокуючи його розмноження та ріст. Можуть мати природні або синтетичні компоненти. Противірусні ліки за принципом дії відрізняються від протиінфекційних препаратів і протимікробних засобів, оскільки впливають безпосередньо на клітини вірусу, а не мікроби. Медикаментозна продукція противірусного спрямування може використовуватися для лікування захворювання та його профілактики. 

Категорії засобів

Віруси представлені безліччю штамів. Для боротьби з кожної різновидом розроблений конкретний тип ліків або їх поєднання. При цьому геном вірусів здатний мутувати й адаптуватися до ліків, тому хвороба вимагає обов’язкової консультації лікаря та грамотної терапії.

Умовно розрізняють такі групи препаратів: 

  • Засоби проти грипу та ГРВІ — охоплюють низку вірусних штамів, що вражають людину при респіраторних захворюваннях..
  • Препарати для боротьби з цитомегаловірусом — поширені в лікуванні венеричних захворювань.
  • Засоби для усунення герпесвірусу — активні проти Herpes Simplex обох різновидів, проти культури Herpes Zoster, яка належать до третього типу вірусу герпесу.
  • Препарати для терапії заражених ретровірусом. Застосовуються як первинна складова лікування хворих на ВІЛ та СНІД.
  • Засоби проти вірусу гепатиту.
  • Медикаменти розширеної дії. Актуальні як проти вірусу грипу, папіломавірусу, герпесу та інших.

Окремо на полицях аптек можна знайти противірусні препарати для дітей. Вони мають ряд особливостей, серед яких: висока ефективність, безпечність, відсутність негативного впливу на дитячий імунітет, зокрема при довготривалому вживанні. Ще одна окрема категорія ліків — противірусні для вагітних. Зазначимо, хоч такі ліки є максимально безпечними для жінок та плоду, до початку та під час їх вживання потрібно консультуватися з лікарем. 

Специфіка лікування грипу 

Грип — інфекційна хвороба дихальної системи. Захворювання викликають різні штами вірусу грипу. У побуті недуг часто плутають із простудою, що часто є великою помилкою. Грип — набагато серйозніше захворювання, неналежне лікування якого може стати причиною серйозних ускладнень або навіть смерті. Поставити точний діагноз і визначити тип збудника можливо лише після звернення до лікаря й проведення необхідних лабораторних аналізів. Часто для лікування грипу призначають антибіотики, противірусні засоби (Гропринозин, Інтерферон) й інші. 

Грип як захворювання супроводжується різким погіршенням самопочуття, високою температурою, слабкістю, сухим кашлем, іноді нудотою, запамороченням, ускладненням дихання, появою кров’яних «зірочок» в очах. Лікувати грип потрібно відразу ж після появи перших ознак хвороби, щоб не допустити його прогресування. Якщо терапія грипу розпочата в перші 36 годин від моменту появи симптомів захворювання, це на 30 % скорочує тривалість хвороби та на 40% зменшує тяжкість клінічних проявів. Значно рідше виникають і вторинні ускладнення грипу (бронхіт, пневмонія, синусит, запалення середнього вуха).

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook