Олексій Філіровський схуднути на 50 кг

Схуднути на 50 кг: як змінилося життя після схуднення

Він поставив перед собою мету - схуднути на 50 кг - і за неповний рік йому це вдалося. Що надихало і допомогло позбутися зайвої ваги і як обійшовся без "зривів"?

Історія лучанина Олексія Філіровського, яку він розповів на своїй сторінці у «Фейсбуці», викликала захоплення у багатьох
читачів. Він поставив перед собою мету – схуднути на 50 кг – і за неповний рік йому це вдалося. Чоловік знайшов у мережі мотивуючі відео, однодумців та дієві практичні поради.

Однак який насправді фактор став вирішальним у боротьбі із зайвою вагою та шкідливими звичками? Що було найважчим по дорозі до здорового способу життя? Де й досі черпає своє натхнення?

Курити кидав разів десять

– Розкажіть про звичний початок свого дня тепер, і яким він був рік тому?

– Ще рік тому я прокидався об 11—12-й годині, бо ж спати тоді лягав о 1—3-й ночі. Випити після пробудження міг будь-що: чай, каву, навіть пиво, їсти зовсім не хотілося – перед сном була ситна вечеря.

Уже тривалий час мій ранок починається о 5-6-й годині зі склянки води. У мене для цієї місії є спеціальний півлітровий посуд. Також обов’язково снідаю.

Протягом дня їм з інтервалом не більше ніж чотири години не залежно від апетиту. Але якщо хочеться, то їм раніше. Потім за планом у мене тренування на окремі групи м’язів і біг.

– Що спонукало змінити спосіб життя?

– Це найважче запитання. Скільки не думав, не можу визначити для себе точку старту. Ще з коледжу міркував, чим зайнятися у житті. Напевно, кожна людина десь раз у пів року або рік запитує себе: яким бачу своє майбутнє? Однак, як правило, це лише думки, до дій ще далеко.

І курити протягом п’яти років я кидав разів десять (найдовше – на вісім місяців). І схуднути хотів кілька разів. Пам’ятаю, казав дружині, щоб сфотографувала мене, бо вже буду змінюватися. На три дні вистачало мого ентузіазму (сміється, – авт.).

Десь воно все йшло до старту – я собі думав-думав і в якийсь момент прийняв для себе рішення. Сильно мотивує, коли щось у себе вкладаєш. Я купив абонемент на рік у зал, який ще навіть не був відкритий. А ще придбав бігову доріжку.

– Як відреагували дружина, рідні, друзі?

– Якщо дехто і ставився скептично, не вірив, що у мене вийде, то дружина з самого початку найбільше підтримувала і допомагала. Вона сприйняла мою затію серйозно і перейнялася нею.

Не зривався, бо не був на дієтах

– Як ви кинули курити? Чи були у вас зриви і з курінням, і з харчуванням?

– Такого не було. Курити я кинув ще до того, як наважився худнути. В один чудовий момент усвідомив: як я, будучи володарем потрійного підборіддя, можу казати своїм дітям, затягуючись цигаркою і попиваючи пивко: «Не їж цього, бо це шкідливо»? Головним стимулом було розуміння, що я не хочу, аби мої діти знали і бачили, як я курю. Хотів власним прикладом показати їм, що цього не потрібно робити.

А з харчуванням усе просто: не зривався, бо не був на дієтах. Я їв усе, але меншими порціями, частіше й у відповідний час. Навіть зараз можу за годину до сну повечеряти, але їм лише білок.

Суть кожної дієти у тому, що прихід калорій має бути меншим, ніж їх витрати. Не їсти після шостої – це міф і не заважає схуднути навіть на 50 кг. Та й коли помітний результат, це стає додатковим мотиваційним фактором. Усе було поступово. Не було стресів і зривів.

Окрім того, у неділю у мене «свято живота» (сміється, – авт.): я не займаюсь спортом, гуляю із сім’єю, можу з’їсти торт, цукерки чи піцу.

Як схуднути на 50 кг: що допомагає

– Розкажіть про роль професійних порад та інших джерел інформації на вашому шляху до здоров’я.

– Хочу застерегти усіх від помилки, якої припустився, починаючи тренуватися. Я почав займатися в залі без тренера і травмував плече, оскільки тих знань, що у мене були з відеоуроків, виявилося недостатньо.

Добре, що усе гаразд. Я одужав. Коли надумаєте починати – зверніться по допомогу до професіонала. Однак тут теж не поспішайте. Походіть, придивіться, адже бувають і псевдоспеціалісти. Те саме і з харчуванням: якщо надумаєте відмовитися від їжі, проконсультуйтеся спершу з лікарем, аби не зашкодити собі.

– Чи стежите ви за водним балансом?

– Так, звісно. Вода – це запорука здоров’я. Я починав із двох літрів води в день, а зараз, оскільки у мене інтенсивні тренування, п’ю до чотирьох.

Як себе навчити стежити за цим? Дуже просто. Ранок, звісно, слід починати з води, а ще вона має бути постійно на очах: носити з собою невеличку пляшку, яку постійно поповнювати. Як уже доведено, у воді є енергія.

– Назвіть ваші три основні мети.

– Ще скинути вагу до запланованої й у вчасні терміни, підтримувати форму. Прагну фінансової незалежності. Хочу досягнути успіху у своїй новій професії. Я нарешті визначився, що хочу робити, і почав працювати над цим. Ми самі – творці своєї долі. Коли людина каже, що не може щось змінити, значить, її це влаштовує. Людина там, де їй добре.

– Чи очікувати від вас продовження мотиваційних публікацій?

– Можливо, ще зроблю кілька дописів, однак це не сфера моїх інтересів. Зараз вчуся робити відеозйомку й монтаж. Думаю, що кожен має займатися однією справою, аби не розпорошуватись і стати дійсно професіоналом.

Можливо, зроблю кілька роликів про своє життя, однак це буде відеоексперимент.

– Що б ви порадили читачам, яких зацікавила ваша історія?

– Людина надто залежна від соціуму. Вона не цінує достатньою мірою власних ідей і мрій. Хтось показав якийсь проєкт – із нього посміялися, і автор сховав свій задум, бо ставить чиюсь думку вище, ніж свою.

Мені теж було важко визначитися, що я хотів робити. Однак коли ти це знатимеш – набагато легше рухатися вперед. Не потрібно
примушувати когось щось робити: людина або приходить до того сама, або ні. Потрібно навчитися слухати себе.

Авторка – Наталка МАЗЕПА, “Таблоїд Волині”

 З архіву газети “Сім’я і дім” 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook