Болить голова, живіт? Можливо, це… радикуліт!

Радикуліт - це не тільки про біль у попереку, і не тільки про літніх людей. При радикуліті можуть боліти руки, голова і навіть внутрішні органи! Ось що варто знати про це захворювання...
Про радикуліт, його причини та симптоми, у своєму блозі розповів фітотерапевт та мануальний терапевт, член асоціації народної та нетрадиційної медицини Сергій Вдович.

Радикуліт – це не тільки біль у попереку

Головний симптом радикуліту — сильний біль. Якщо ви хоча б раз стикалися з болями у спині – це і є радикуліт. Його важко переплутати з іншою хворобою. При радикулітних болях неможливо поворухнутися, вона паралізує. Якщо спазм застає в незручному положенні тіла, то він може зберігатися надовго. При цьому неприємні відчуття можуть з’являтися раптово при виконанні звичних помірних навантажень, або в спокої.
Найчастіше радикуліт трапляється в поперековому і шийному відділі хребта (вони отримують максимальні навантаження і є найбільш рухливими). Також частенько трапляється і грудний радикуліт.
Болі з’являються локально, у ділянці защемлення у хребті. Іноді відчуття поширюються і на сусідні ділянки.
  • При шийному радикуліті біль може віддавати в плече, передпліччя, кисть, шию та навіть у голову.
  • При ураженні грудного відділу хребта дискомфорт може відчуватися у всій грудній клітці, віддавати у груди та у внутрішні органи.
  • При радикуліті поперекового відділу хребта іррадіація болі у ноги, низ живота, кишківник. Часто він стає причиною виникнення запалення сідничного нерва (ішіас).
При проблемах внутрішніх органів завжди треба звертати увагу на хребет!

Причини виникнення радикуліту

Хвороби, що призводять до деформації хрящових тканин, можуть призвести до запалення нервових корінців. При дистрофії міжхребцевих дисків, їх збільшенні і розростанні кісткової тканини, нервові корінці можуть отримувати розтягнення, надлишковий тиск, або виявляються ущемленими між тканинами організму. Це типова клінічна картина, яка спостерігається при остеохондрозі.
Також зустрічається:
  • травматичний радикуліт;
  • радикуліт через охолодження;
  • зміщення у функціональних блоках;
  • запалення нервових корінців може бути викликане попаданням в організм інфекції.
Колись цю патологію, як і остеохондроз, пов’язували з віком пацієнтів. Але все частіше радикуліт діагностують у зовсім молодих людей, а зокрема у дітей.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook