скандинавська ходьба користь

Скандинавська ходьба: користь для здоров’я і настрою

Як на лижах, але без лиж

Лижники без лиж – саме так можна подумати про людей, які практикують скандинавську ходьбу. Цей досить молодий вид фітнесу виник у Фінляндії і спершу був призначений саме для лижників – аби влітку й навесні, коли немає снігу, вони могли тренуватися і підтримувати форму.

Скандинавська ходьба – швидка хода (в окремих випадках – біг) із двома схожими на лижні палицями – виявилася настільки ефективним та корисним заняттям, що незабаром її почали активно практикувати і в тих місцевостях, де на лижах зроду не їздили.

Щоранку Лілія Завгородня і Марина Мініна виходять на міський стадіон. Одягнені відповідно до погоди, зі спеціальними палицями в руках. Відтоді, як восени прийшли на ознайомче заняття, яке для всіх охочих проводили місцеві віряни протестантської церкви, захопилися скандинавською ходьбою і намагаються не пропускати жодного дня.

– У цьому виді спорту подобається геть усе! – каже Лілія Завгородня. – При моєму завантаженні (а працюю викладачем теоретичних дисциплін у музичній школі) часто бувало, що єдина можливість подихати свіжим повітрям – це дорога на роботу й додому. Нове захоплення допомагає активно розпочати ранок і отримати заряд бадьорості на цілий день. Завжди отримуєш порцію свіжих вражень, по-особливому відкриваєш красу світу. Колись ходила у біло-молочному тумані, такому густому, що на три кроки попереду нічого не видно.

Чим корисна скандинавська ходьба

– Скандинавська ходьба допомагає відчувати себе молодою і здорового, – підхоплює розмову Марина Мініна. – Відколи почала займатися нею, не мучить утома у ногах, перестала боліти спина. Наші ранкові заняття – це чудовий стимул не залежуватися в ліжку й не піддаватися лінощам. Можу впевнено сказати, що скандинавська ходьба корисна і для фізичного, і для психологічного здоров’я.

Із цим погоджуються медики та фізіотерапевти у всьому світі. Не дарма ж цей вид активності вводять до програми найрізноманітніших реабілітаційних курсів. Він підвищує витривалість, знижує стрес і допомагає справлятися з депресією, нормалізує роботу серцево-судинної системи та рівень цукру у крові, стабілізує тиск. Окрім цього, допомагає зняти м’язові спазми та больові синдроми у хребті, поліпшити координацію рухів, повернутися до повноцінного життя після проблем з опорно-руховим апаратом.

Заняття скандинавською ходьбою, під час якого задіяні 90 відсотків м’язів, радять тим, хто хоче схуднути, адже воно збільшує затрати енергії, нормалізує обмін речовин і спалює більше калорій, ніж будь-які інші види ходьби.

Що потрібно для занять скандинавською ходьбою

– Цей вид спорту чудовий ще й тим, що для занять скандинавською ходьбою не потрібні особливі умови чи дороге спорядження, – запевняють жінки. – Займатися можна будь-де: хоч на стадіоні, хоч у парку. Головне – щоб на свіжому повітрі. Придбати треба лише спеціальні палиці зі зручними ручками й ремінцями. Продаються такі у спортивних відділах магазинів нашого міста, а коштують близько 300-400 гривень за пару.

Кожен, хто практикує скандинавську ходьбу, сам обирає тривалість та інтенсивність навантажень. Лілія та Марина займаються щодня, навіть у вихідні. Проходять близько трьох кілометрів. Перш ніж розпочати власне ходьбу, виконують спеціальні вправи із палицями.

Після того, як пройдуть заплановану дистанцію, гімнастику повторюють. Ранкове заняття займає менш як годину.

Для того, щоб узяти до рук палиці і вирушити назустріч здоров’ю і гарному настрою, не потрібна особлива фізична підготовка. Тому скандинавською ходьбою із задоволенням займаються і початківці, які ведуть сидячий спосіб життя й не можуть змусити себе піти до тренажерного залу, і пенсіонери.

Якщо на вулицях європейських міст часто можна зустріти людей поважного віку, які бадьоро крокують, відштовхуючись від землі палицями, то на наших теренах це ще новинка. Але віриться, що той, хто сам відчує переваги скандинавської ходьби, надовго стане фанатом цього корисного і простого фітнесу.

Авторка – Віталіна МАКАРИК

З архіву газети “Сім’я і дім” 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook