Що робити, якщо вжалила медуза

Опік від жала чорноморської та середземноморської медузи не є небезпечним для життя людини, але ігнорувати його не можна. ось що слід одразу робити...

Перша допомога:

  • Якщо ви відчули, що вас ужалила медуза – промийте опік морською або солоною водою, після чого спробуйте видалити частинки пекучих ниток медузи.
  • Пийте багато води.
  • За допомогою соку лимона можна нейтралізувати отруту – просто вичавіть його на обпечене місце. Також місце опіку можна промити розчином харчової соди або 5% розчином оцту. Втім, найкраще придбати спеціальний гель з гідрокортизоном в аптеці.
  • Якщо людина схильна до алергії, то їй потрібно прийняти антигістамінний препарат.
  • Якщо біль від жала дуже сильний – прийміть знеболювальне. Звичайний холодний компрес теж допоможе послабити біль.

Дуже важливо знати, що опік не можна промивати прісною водою, адже це пришвидшить поширення отрути в організмі. Також не можна торкатися місця ураження голими руками – є ризик, що отрута потрапить на руки.

Не бажано протирати місце опіку зеленкою, йодом чи спиртовим розчином, а також вживати алкоголь – це лише погіршить стан потерпілого.

Якщо опік від контакту з медузою не проходить не приходить, то краще звернутись до лікаря. Також у медзаклад треба йти, коли після опіку у людини виникає запаморочення, втрата свідомості, проблеми з диханням чи біль у грудях.

Після того, як медуза вжалить більшість людей відчувають печію та біль, в деяких випадках болить так сильно, що це навіть може викликати больовий шок. Також інколи постраждала людина може відчувати нудоту, головний біль, судоми тощо. Також трапляються випадки, що після укусу у постраждалого може з’явитися стійка алергія на морепродукти.

Найбільша небезпека від жала медуз є для немовлят, яким ще нема 3 років. Від контакту з медузою у маленької дитини можуть виникнути набряки, судоми і навіть настати смерть.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook