дитина не хоче ходити до школи

Що робити, якщо дитина не хоче ходити до школи

Небажання відвідувати школу для батьків може стати величезною проблемою. Але з ситуації є вихід: потрібно з'ясувати причини та постаратися їх усунути. Нехай ці поради допоможуть батькам викликати у дитини інтерес до навчання.

Як все-таки добре тим батькам, у яких дитина із задоволенням ходить до школи, без нагадувань робить уроки і вчиться на “відмінно”. Але, що ж робити тим батькам, чиї діти не хочуть ходити до школи?

Чому діти не хочуть ходити до школи?

Причин, через які дитина не хоче йти до школи може бути дуже багато. Перед тим, як вживати якісь заходи, необхідно з’ясувати причину.

  1. Дитина може не хотіти ходити до школи у зв’язку з тим, що її здібностей не вистачає для того, щоб засвоїти складну програму. Непосильне навантаження в школі призводить до того, що дитина не може проявити себе – і це значно знижує її самооцінку. Тому батькам необхідно задуматися над проблемою і не намагатися зробити зі своєї дитини генія, якщо вона таким не є. Навантаження в школі повинні бути дитині під силу.
  2. Причина небажання йти до школи може бути не в дитині, а безпосередньо в самій школі. Це можуть бути конфлікти з вчителями, однокласниками, невідповідні правила навчального процесу та інше. Якщо ви підозрюєте цю причину, то необхідно постаратися провести з дитиною довірливу бесіду і з’ясувати що до чого. Оскільки абсолютно всі діти досить довірливі і чутливі, то, в більшості випадків, для розв’язання проблеми необхідна тільки підтримка батьків. У тому випадку, якщо ваша дитина виявиться не права, їй необхідно пояснити чому. У цьому випадку не кричіть і не карайте. Якщо ви вважаєте за необхідне поговорити з учителем з приводу проблеми, що виникла, то найкраще для цього підійде нейтральна позиція. Не потрібно відразу в усьому звинувачувати педагога. Проблема може вирішитися тільки в тому разі, якщо ви опишете її і запитаєте поради в вчителя, а потім спільними силами ухвалите рішення, що потрібно зробити.
  3. Причиною небажання дитини ходити до школи можуть бути проблеми в сім’ї. Причиною може бути розлучення батьків, смерть близької людини, відсутність достатньої уваги до дитини з боку батьків та ін. Якщо проблема в цьому, то батькам необхідно на час відкласти всі свої справи і приділити увагу школяру, постійно цікавитися його життям. Якщо дитина переживає психологічну травму, може знадобитися допомога шкільного чи сімейного психолога.

10 причин, чому діти не хочуть ходити до школи і як це виправити

Що робити батькам, якщо дитина не хоче ходити до школи?

  • Якщо дитина не хоче йти до школи, батькам необхідно постаратися знайти компроміс. Наприклад, можна дозволити один день позайматися вдома. Але це не повинно стати звичкою, оскільки дитина буде цим користуватися.
  • Для того, щоб впоратися з небажанням дитини ходити до школи, батькам необхідно запастися терпінням і постійно говорити дитині, що вона завжди може розраховувати на вашу підтримку і на розмову. Ніколи не тисніть на школяра, оскільки таким чином ви відіб’єте у нього бажання розповідати вам що-небудь і ділитися своїми проблемами!
  • Дуже добре в цій ситуації може допомогти ваш особистий досвід. Спробуйте згадати кілька історій з вашого шкільного життя і розкажіть, як ви теж не хотіли йти до школи і як впоралися з цим небажанням. Дитина повинна зрозуміти, що відвідувати школу необхідно, оскільки від цього залежить її майбутнє.
  • У вихідні дні влаштуйте школяру свято, заведіть у цікаве місце, подаруйте позитивні емоції, які залишаться у дитини після цього і вплинуть на її ставлення до школи.
  • Намагайтеся якомога частіше підбадьорювати і хвалити дитину, говорити те, що ви пишаєтеся своїм учнем/ученицею і його/її успіхами. Але робити це необхідно об’єктивно.

Чому дитина не хоче вчитися і що батькам НЕ варто робити, – пояснює психолог

 

 

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook