Здоров'я та краса Консультація лікаря

Рак молочної залози починається безболісно

Багато хто вважає, що онкологічні проблеми більше проявляються у старшому віці. Це неправда. Насправді рак молочної залози значно «помолодшав». А найбільша небезпека цього захворювання у тому, що воно починається безболісно.

На жаль, часто на проблеми зі здоров’ям ми звертаємо увагу вже тоді, коли ситуація стає критичною. І хоча з усіх усюд чуємо про профілактику та вчасну діагностику, не всі прислухаються до порад спеціалістів.

Небезпека цієї недуги в тому, що починається вона безболісно, тож виявити її можна тільки завдяки уважному ставленню до власного здоров’я. Про те, як запобігти хворобі та що робити, коли страшний діагноз прозвучав, розповіла лікарка онколог-мамолог Волинського обласного онкодиспансеру Наталія Шпот. Її поради знадобляться кожній, хто стежить за власним здоров’ям.

Обстеження

Багато хто вважає, що онкологічні проблеми більше проявляються у старшому віці. Це неправда. Насправді рак молочної залози значно «помолодшав», тому профілактичне обстеження повинні регулярно проходити дівчата від 18 років. На ранній стадії онкозахворювання молочної залози лікується досить успішно, а отже, значно дешевше. Обстеження на рак молочної залози проходить швидко й абсолютно безболісно.

  • Перший крок – візит до мамолога, який зможе визначити, чи є у вас пухлина.
  • Далі – УЗД-обстеження або мамографія. Процедура мамографії займає всього лиш 15 хвилин.

Нормальні зміни у грудях і порушення, які не є ознакою раку

Профілактика

Профілактика раку молочної залози дуже проста: здорове харчування, правильне статеве життя та душевний спокій.

  1. Харчування відіграє важливу роль у профілактиці онкології молочної залози. Аби уникнути проблем, варто обмежити вживання чорного чаю, пива, кави та кока-коли. Не варто надміру захоплюватися шоколадом. У всіх цих продуктах є речовини, які можуть спровокувати появу пухлини. Як би дивно це не звучало, але якщо у жінок немає регулярних статевих актів, загроза захворювання на рак молочної залози зростає. Звісно, мова не йде про нерозбірливе статеве життя.
  2. Ми часто сміємося з американців, які часто навідуються до психологів та п’ють антидепресанти. Насправді вони давно зрозуміли, що врівноважене психічне здоров’я та спокій – запорука довголіття. Постійні стреси, поганий сон, знервованість впливають на розвиток хвороби. Взагалі 70% причин виникнення онкопухлин – через нерви.
  3. Не варто забувати і про правильну білизну. Бюстгальтери повинні бути зручними і якісними, в ідеалі без синтетики, поролону та кісточок. Красивий бюстгальтер – це гарно, а здорові груди – важливіше. Носити цю деталь гардеробу понад 7-8 годин на добу шкідливо.
  4. Також чинниками, які сприяють виникненню раку грудей, є тютюнопаління, порушення дітородної функції (безпліддя, наявність абортів у анамнезі, перші пологи у віці за 30 років, народження першої дитини вагою більше 4 кілограмів), ендокринні захворювання, цукровий діабет, патологія печінки, гінекологічні недуги.

Навіть якщо ви здорові, ось що ви маєте знати про рак…

Якщо у вас виявили рак молочної залози – не впадайте у відчай. При вчасному зверненні до спеціалістів та правильному лікуванні хворобу можна побороти.

Ольга Магас

З архіву газети “Сім’я і дім” 

Дата публікації: 11.02.2022 img Поділитися