Консультує лікар Олександр Прокопчук:
За кордоном ставлять крапельці винятково за показами. Ось вони:
- Екстерна медична допомога – це стан прямої загрози життю людини, коли є необхідність швидко і контрольовано вводити ліки.
- Інтенсивна терапія – те ж саме тільки в стаціонарі.
- Кровотеча – організм втрачає кров, щоб цей об’єм поновити вливаються розчини або кровозамінники.
- Інтоксикація – рідина вводиться, щоб “розбавити” концентрацію токсину в крові.
Українець же “капається” завжди. При чому, той самий препарат в таблетках, на його думку, не допомагає.
Найпоширеніші приводи “прокапатись”
“ПОЧИСТИТИ СОСУДИ”. Нашому народу хтось вселив думку, що в судинах є шлаки, які треба промивати.
Так от, там дійсно відкладається холестерин. Але він накопичується у товщі стінки, і жодна крапельниця звідти його не “промиє”
“ДЛЯ СЕРЦЯ”. Серце – це орган, що безперервно працює з народження. І якщо воно саме не справляється, то його можна підтримати безперервним прийомом таблеток. А не “прокапатись” двічі на рік: перед картоплею і після.
“ВІД ТИСКУ”. Артеріальний тиск – це сила з якою рідина (кров) тисне на судинну стінку. І якщо ви віллєте ще 200-400 мл в судинне русло, то тиск точно не впаде. І взагалі, “капатись від тиску” – то все одно, що пити “за здоров’я”
Чому крапельниці допомагають?
🗣️ По-перше, рідина яка вводиться в судину, покращує периферійний кровотік, розширює капіляри. Але це заслуга того самого фізрозчину, а не всяких -вегінів чи -флавінів.
🗣️ По-друге, уявіть… Ви лежите на зручному ліжку. Під головою м’яка подушка. Ноги вкриті теплою ковдрою. Ви розслаблені. Капельки в системі падають ритмічно. Одна за одною. По тілу проходить приємне тепло. Ну чим не психотерапія? Ще й медсестрі можна про свої проблеми розказати можна!
А мінуси? Це флебіти, алергії, тромби,- і за це все ще й недешево треба заплатити. Про недоведену ефективність більшості ліків для капання я промовчу.