Відпочинок Здоров'я та краса

Маловідома цілюща велятинська вода лікує багато хвороб

Тутешні термальні мінеральні джерела лікують нервові розлади й серйозні онкозахворювання. Мінералізація тутешньої диво-води сягає до 100 грамів на літр.

До закарпатського Велятина приїздять відновити здоров’я туристи майже зі всієї Східної Європи. Тутешні термальні мінеральні джерела лікують нервові розлади й серйозні онкозахворювання.

МЕРТВЕ МОРЕ БІЛЯ РАЙЦЕНТРУ
Велятине розташовано за 4–5 кілометрів від Хуста. Це селище вважають українською батьківщиною буйволів, яких селяни тримають тут як звичайнісіньких корів чи свиней… Велятинське термальне джерело притулилося до гірських схилів за півкілометра від в’їзду в село.Це двоповерхова споруда, в середині якої є сім ванн з мінералкою різного складу.

Директор «теплих вод» Василь Комішак каже, що про лікувальні властивості велятинської мінерально-термальної води в Україні знає небагато люду. Найбільше воно приваблює надзвичайним вмістом йоду й брому (останній має заспокійливу дію). «Живицю» тут отримують зі свердловини завглибшки майже кілометр. Вода має температуру від + 45 до + 60 градусів за Цельсієм. Але перед наливанням у ванни її охолоджують до температури людського тіла.

Мінералізація тутешньої диво-води сягає до 100 грамів на літр, тоді як морська вода має всього три грами. Завдяки цьому на людське тіло, що занурюється у велятинську ванну, закон Архімеда майже не діє, – воно тримається на поверхні води, мов паперовий кораблик…

VIP-ДЖАКУЗІ
Покупатися в мінералці приїжджають іноземці з Німеччини, Чехії, Угорщини, Литви та Росії. А починалося все з купелі для місцевих колгоспників. Тоді чимало велятинців після кількох процедур позбувалися радикуліту, серйозних онкозахворювань та хвороб дихальних шляхів.

Лише 2001 року родовище отримало висновок Одеського геологічного інституту про те, що тутешня живиця – унікальна в Україні.

 

Дата публікації: 27.07.2017 img Поділитися