Здоров'я та краса

Про що сигналізує кашель?

Якщо ви не впевнені в походженні кашлю, не варто приймати протикашльові препарати, тобто препарати, які знімають кашльовий рефлекс, – цим можна серйозно погіршити здоров’я.

Кашель – це не хвороба, а рефлекс, який має на меті очищення дихальних шляхів. Кашляють усі, і не завжди це свідчить про хворобу. Але якщо кашель триває довго, сумнівів бути не може: це симптом захворювання. Найважливіше – це знайти причину кашлю (а їх може бути дуже багато!), після чого грамотний фахівець допоможе обрати лікування. Але багато хто чинить інакше: самостійно, не замислюючись про причини і наслідки, п’є ліки, які полегшують симптоми, і навпаки, погіршує свій стан.

Причин кашлю дуже багато. Найпоширеніші – хронічний і гострий ларингіт; ГРВІ; хронічний тонзиліт; грижа міжхребцевого диска; чужорідне тіло гортані, бронхів; хронічний і гострий синусит (фронтит, гайморит, етмоїдит); алергія на пилок рослин; аденоїдит (аденоїди); алергія на шерсть тварин; реакція на холодне повітря; реакція на пил, сухе повітря; алергія на харчові продукти та ін. Важливо з’ясувати, чи почалося захворювання з кашлю або ж кашель з’явився при розвитку хвороби. При появі кашлю необхідно визначити його характер: сухий чи вологий, нападоподібний, спастичний; розвивається вдень або переважно ввечері, вночі; частий або тільки покашлювання.

Якщо ви не впевнені в походженні кашлю, не варто приймати протикашльові препарати, тобто препарати, які знімають кашльовий рефлекс, – цим можна серйозно погіршити ситуацію. Не слід також при першому ж покашлюванні поспішати користуватися антибіотиками – можливо, вони абсолютно даремні в цій ситуації.

Стани, при яких необхідно звернутися до фахівця:
• гостра респіраторна інфекція з підвищенням температури, загальним нездужанням;
• гострий та надривний кашель з наявністю гнійного харкотиння;
• гострий кашель з появою задишки (відчуття нестачі повітря);
• постійний та нападоподібний затяжний кашель, який триває більше 3 тижнів;
• хронічний кашель, який супроводжується свистячим диханням, приступами ядухи;
• кашель з появою великої кількості харкотиння та наявністю прожилок крові.

КАШЛЕМ СУПРОВОДЖУЄТЬСЯ:

• Бpoнхiт – захворювання, що характеризується розвитком запального процесу в бронхах з порушенням слизоутворення і дренажної функції бронхіального дерева.

• Бронхіальна астма – захворювання, в основі якого лежить хронічне запалення дихальних шляхів, яке супроводжується зміною чутливості та реактивністю бронхів, проявляється нападами ядухи, астматичним станом, а за їхньої відсутності – дихальним дискомфортом (нападоподібний кашель, задишка, хрипи).

• Пневмонія – запалення легенів, при якому уражаються маленькі повітряні бульбашки (альвеоли) і тканини навколо них. Найчастіше пневмонія є ускладненням після інших захворювань, особливо ГРВІ та грипу.

• Хронічне обструктивне захворювання легенів (ХОЗЛ) – це хронічне захворювання, що характеризується прогресуючим обмеженням прохідності дихальних шляхів (звуженням). Це запальна відповідь легенів на шкідливі частки або гази, насамперед пов’язана з курінням.

• Туберкульоз легенів – це інфекційне захворювання, яке викликає бактерія туберкульозу. Туберкульозне запалення може виникнути у будь-яких органах тіла, однак найчастіше вражає легені. Розмножуючись, бактерії туберкульозу пошкоджують легеневі тканини, через це виникають симптоми захворювання. У наш час туберкульоз майже завжди виліковний. Однак відсутність правильного лікування може закінчитися смертю.

• Онкологічні процеси (рак легенів) – це злоякісне новоутворення легенів, що посідає одне з перших місць серед всіх злоякісних пухлин. На ранніх стадіях захворювання себе практично не проявляє. Тому важливо регулярно проводити профілактичні огляди, робити рентгенографію (флюорографію) органів грудної клітки. Це дає можливість виявити страшну хворобу на ранніх стадіях.

Дата публікації: 02.02.2017 img Поділитися