- Така маска звузить пори, зробить шкіру гладкою і пружною. Розімніть 1-2 столові ложки червоних порічок, покладіть їх на обличчя.
- Після цієї маски жирна шкіра вже не блищить, стає матовою, а суха пружнішає, зникає подразнення. Зваріть столову ложку молодого зеленого горошку, розімніть на пюре, додайте дві чайні ложки молока і вершків.
- Ретельно вимийте огірок, обберіть і відразу ж покладіть шкірку на обличчя, прикривши зверху шаром вологої марлі. Зніміть маску через 20–30 хвилин і не вмивайтеся. Робіть так 1-2 рази на день.
- Сік з огірка підживлює, освіжає, зволожує і розгладжує шкіру будь-якого типу.
- Чеські косметологи вважають більш ефективними так звані обклади. Це ті самі маски, тільки не холодні, а теплі.
- Покладіть на обличчя шкірку з огірків і накрийте її серветкою, змоченою в теплій воді, а потім витріть ватою або рушником.
- Натріть на дрібній тертці огірок разом зі шкіркою. Якщо шкіра жирна, додайте збите яйце і кілька крапель лимонного соку, якщо суха – дві столові ложки сметани.
- Візьміть листя, квіти та ягоди суниць. Залийте чайну ложку суміші 1/4 склянки окропу, настоюйте 20 хвилин. Додайте чайну ложку розтертих суниць, жовток (для жирної шкіри) або чайну ложку меду чи вершків (для сухої шкіри). Збийте все до однорідної маси, рівномірно викладіть її на обличчя. Через 20 хвилин вмийтеся теплою водою, відтак сполосніть обличчя холодною. Ця маска відновлює тонус шкіри, що старіє, але її не можна застосовувати вагітним і тим, хто схильний до алергічних реакцій.”