Здоров'я та краса Народна медицина

Моя бабуся ніколи не викидає абрикосових кісточок – каже, що це безцінний скарб

А тепер і в мене вони на вагу золота. І ось чому…

Солодкі, пахучі плоди, якими всi ми любимо ласувати, не просто смачнi. Вони надзвичайно корисні, причому — до самої кісточки. В ароматних зернятах є речовина, яка здатна і кашель вилікувати, і дepматит. Саме абрикосову олію колись оцінювали за вагою золота.

У чому секрет абрикосових зернят?

Абрикосовi кiсточки пахнуть мигдалем. І недарма. У них мiститься амiгдалин — його ще називають вiтамiном В17, — каже травознай Олена Баклюкова. — Вiн також мiститься у гiркому мигдалi, кiсточках яблук, вишень, персикiв, слив, у просi. Цей вiтамiн, за деякими дослiдженнями, запобiгає paку. А ще в них є каротин та інші незамінні для здоров’я вітаміни, які роблять зернята універсальними ліками.

Крім того, в абрикосових кісточках міститься унікальна олія, яка лікує дepматити, aнгiни, нежить, настирливий кашель, може замінити найдорожчий живильний крем (особливо корисний для шкiри вiтамiн F, що прискорює регенерацiю клiтин, контролює роботу сальних залоз, поновлює баланс, протидiє утворенню вугрiв).

Ця олія діє як антибіотик. Якщо на язику чи яснах утворилися paнки (стoмaтит), то можна пожувати абрикосове зернятко, ця масна кашка знiмає бiль та зaпaлення.

Дата публікації: 21.07.2021 img Поділитися