Дім Садиба

Постільна білизна: як часто її треба змінювати і чому

Як часто ви змінюєте постіль на чистішу? Раз в два тижні, місяць? Через брудні простирадла і наволочки можна захворіти! Ми розповімо, як часто треба змінювати постільну білизну і чому.

Дослідження показали, що більше половини самотніх людей у віці до 25 років змінюють свою постільну білизну раз на три місяці. Зрозуміло, що це дуже негігієнічно, але біда в тому, що це ще й дуже небезпечно для здоров’я. Чому не варто ризикувати здоров’ям і змінювати свою постільну білизну вчасно?

Виявляється на простирадлі тільки за ніч залишається понад 150 млн ороговілих клітин. А крім них там накопичується слина, піт, виділення статевих органів, бруд і навіть частинки продуктів життєдіяльності людини. Все це стає прекрасним грунтом для бактерій і грибків. Крім того, там заводяться пилові кліщі, які, вже давно доведено вченими, викликають проблеми з дихальною системою людини.

Тому не дивуйтеся, якщо ви раптом захворієте алергією, астмою або навіть екземою. Все це з вами зробила нелюбов вчасно міняти постільну білизну.

Варто розібратися, як правильно поводитися з наволочками і простирадлами, щоб не захворіти.

Багато мікробіологів стверджують, що простирадла потрібно міняти раз на добу. Але ці терміни, звичайно не реальні, і так потрібно робити у випадку хвороби людини, особливо дитини. Здоровим людям потрібно міняти постільну не рідше одного разу в 10 днів.

Ще одне важливе правило – це прання. Навіть якщо у вас велика пральна машина, це не привід збирати «солянку» з брудної білизни. Запам’ятайте, прати постільну потрібно тільки окремо!

Краще вибирати тривалі режиму циклу, з додатковим полосканням. Температура прання повинна бути не менше 60 градусів, інакше кліщі не загинуть.

Крім того, не забувайте регулярно чистити матрац, два рази в рік віддавати на чистку подушки і ковдри, а також перед сном обов’язково приймати душ і добре провітрювати спальню.

Джерело

Дата публікації: 26.04.2019 img Поділитися