Дім Садиба

Грибок у домі: як вивести і що робити, що більше не з’являвся

Грибок у дому – це не тільки некрасиво, а й небезпечно для здоров’я. Ми детально розповімо, що робити, щоб назавжди позбутися цвілі на стінах.

Чому з’являється грибок

Коли надворі стає холодно, а в домі – тепло, у цей період на стінах часто з’являються чорні плями грибка. Причин багато: різкий перепад температури між внутрішньою і зовнішньою поверхнею стіни, помилки у конструкції будинку, надмірна вологість у приміщенні, погана вентиляція, погано зароблені стики при монтажі вікон, погана гідроізоляція фундаменту, протікання сантехніки, затікання даху, недостатній обігрів приміщення тощо.

Часто грибок з’являється біля вікон, вражає нижню частину стін у приватних будинках (при поганій гідроізоляції фундаменту), стіни у кутових квартирах у багатоквартирних будинках, ванні кімнати, де дуже висока вологість і погана вентиляція тощо.

Грибок – це не тільки некрасиві плями і неприємний запах. Це колонії патогенних організмів, які дуже небезпечні для здоров’я, адже виділяють токсини. У людини, яка тривалий час перебуває у приміщенні, стіни якого уражені грибком, можуть з’явитися головні болі, алергія, нежить, нудота, кашель і захворювання шкіри. Тому грибка треба позбутися якомога швидше!

Як вивести грибок на стінах

 • Насамперед потрібно виявити місця, уражені грибком, та з’ясувати причину його появи. Це найважливіший етап у боротьбі з грибком. Якщо причину не усунути, проблема виникатиме знову і знову, навіть якщо ви позбудетеся її косметичних проявів.
 • Залежно від того, наскільки глибоко проникла пліснява у стіни, залежить складність боротьби з нею. Якщо грибок ви виявили на початковій стадії, його легко усунути за допомогою губки або щітки, обробки поверхні сухими або вологими засобами.
 • Якщо грибок проник углиб штукатурки – без ремонту не обійтися. Штукатурку доведеться повністю збити, причому зняти також неуражені ділянки поруч. Ретельно зчистити металевою щіткою наліт. Добре висушити стіни.
 • На очищені місця треба нанести протигрибкові засоби (найзручніші – у балончиках), чітко дотримуючись інструкції застосовування. Будьте обережні: такі засоби можуть бути токсичними, тому виконуйте правила безпеки, одягайте маску і рукавички.
 • Після ретельного захисту протигрибковими засобами і нанесення нової штукатурки (надавайте перевагу гіпсовій штукатурній суміші, яка містить у своєму складі антисептик) поверхню можна пофарбувати або нанести декоративне покриття. Обирайте фарбу, стійку до розвитку грибків та бактерій.

Що робити, щоб грибок більше не з’являвся

 1. Якщо на стелі, стінах або підлозі утворюється конденсат через різницю температур внутрішніх і зовнішніх поверхонь, варто задуматися про утеплення стін і стелі.
 2. Конденсат на вікнах може свідчити про їхню низьку якість або погано зароблені відкоси.
 3. Щодня провітрюйте приміщення, особливо якщо у вашій оселі встановлені пластикові вікна.
 4. Намагайтеся не підвищувати на кухні та у ванній кімнаті рівень вологості. Завжди вмикайте витяжку, коли приймаєте душ або готуєте їжу.
 5. Сушіть випрані речі не вдома, а надворі.
 6. Якщо у вашій оселі надмірна вологість, придбайте спеціальний пристрій для її поглинання або поставте у кімнатах відкриті ємності із вапняним порошком, який добре вбирає вологу.
 7. Застосовуйте антисептик у місцях, де з’являється цвіль. Час від часу обробляйте місця, які схильні до ураження грибком, спиртовмісним засобом, оцтом, слабким розчином марганцівки, 3% розчином перекису або розчином хлорки.
 8. Робіть регулярно вологе прибирання, а після миття підлоги, протирайте її насухо.
 9. Грибок дуже полюбляє селитися в горщиках з вазонами. Тому стежте, щоб вони не були надмірно вологими.
 10. Впустіть більше сонячного світла в оселю: відсуньте штори і щільний тюль.
Дата публікації: 19.10.2021 img Поділитися