Город Квітник

Як зробити добриво для рослин з яєчної шкаралупи

Який дачник не мріє про багатий врожай? Саме ця заповітна мрія змушує власників присадибних ділянок приділяти так багато уваги кожній посадженій рослині. Яєчна шкаралупа як добриво застосовується досить часто і цьому є своє логічне пояснення.

Яєчна шкаралупа ніяк не замінить комплексне добриво, яке надає рослинам абсолютно все, що їм потрібно. Але вона є багатим джерелом деяких речовин, необхідних для розвитку багатьох культур.

Якщо розкласти шкаралупу яйця на складові, то серед них виявиться:

1. карбонат кальцію (95%),

2. фосфор,

3. калій,

4. магній,

5. білок.

Яєчна шкаралупа знижує кислотність ґрунту

Додавання в ґрунт яєчної шкаралупи також сприяє його розпушуванню і зниженню його кислотності. Виростати в таких умовах подобається більшості городніх культур і квітів.

Курячий послід як добриво

Як зробити добриво для рослин з яєчної шкаралупи.

В першу чергу необхідно помити і висушити шкаралупу яєць. Більше користі вона принесе в сирому вигляді. Що робити з нею далі, залежить від того, яке використання для неї планується. Наприклад, шкаралупу не доведеться подрібнювати, якщо ви будете використовувати її як горщики для вирощування розсади. В такому випадку, зробивши в нижній частині шкаралупи декілька маленьких отворів для дренажу, слід наповнити її землею і посадити насіння. Розсаду можна буде висадити у відкритий ґрунт разом з таким горщиком, забезпечивши їй деякий запас поживних речовин.

Вирощування розсади в шкаралупі яєць

Для двох інших методів використання яєчної шкаралупи як добриво, потрібно ретельно подрібнити її після просушування. Зробити це буде легше, якщо спершу видалити внутрішню плівку.

Використовувати отриманий порошок можна так: залити подрібнену шкаралупу п’ятьох яєць окропом і протягом п’яти днів настояти, регулярно помішуючи. При підгодівлі рослин на один квадратний метр землі слід брати дві склянки настою. Порошок з шкаралупи яєць можна засипати на дно лунок при висадці розсади або розсипати по поверхні землі, беручи дві склянки порошку на квадратний метр. Його корисно в невеликих кількостях додавати в ґрунт кімнатних рослин.

Дата публікації: 26.02.2019 img Поділитися