Знизити тиск, почистити судини й повернути їм природну еластичність допоможе, на перший погляд, непримітна рослина – грицики. Ще наші предки помітили їхні цілющі властивості, коли, скуштувавши навесні перші листочки, відчували поліпшення роботи шлунка, нормалізацію тиску, зникнення головного болю.
Для лікування застосовують наземну частину рослини: зелені плоди, стебла, квіти. Грицики багаті на дубильні речовини, білки, вуглеводи, сапоніни, холін і ацетилхолін, вітаміни (аскорбінова кислота, тіамін, каротин, рибофлавін, філохінон), органічні кислоти (винна, яблучна, лимонна та фумарова).
У традиційній і народній медицині грицики звичайні відомі насамперед своєю кровоспинною дією. Їх застосовують при легеневих кровотечах і різного типу травмах. Грицики в гінекології використовується для зупинки маткових кровотеч після абортів і пологів, при фібромі матки, для затримки овуляції і навіть як контрацептивний засіб. Трава грициків входить у кровоочисні трав’яні збори, які використовуються при циститі, сечокам’яній хворобі, пієлонефриті для нейтралізації і виведення токсинів, що скупчилися в організмі внаслідок прийому ліків. Мають грицики звичайні також ранозагоювальну, судинорозширювальну, в’яжучу, протизапальну, сечогінну, протилихоманну дію. Чай із грициків призначають для регулювання тиску при слабкому серці, особливо у літніх людей.
Щоб приготувати настій грициків, потрібно: 1 ч. л. подрібнених листочків залити склянкою холодної перевареної або джерельної води. Настояти ніч. Приймати по 1-2 ст. л. чотири рази на день за півгодини до їди. Можна й по чверті склянки чотири рази на день, незалежно від режиму харчування.