Дім Садиба

Як вибрати стиглий і смачний кавун

Ось який кавун буде справді смачним…

Кавуни бувають дужі смачні, соковиті. З них готують смузі, морозиво, желе та вживають свіжими. Існує дуже багато сортів кавунів, які часто відрізняються один від одного смаковими якостями.

Кавуни складаються на 92 відсотки з води. Вони добре тамують спрагу в спеку та насичують організм людини додатковою вологою. Також в них міститься велика кількість корисних речовин, вітамінів та мікроелементів, що добре для зміцнення здоров’я.

Правила вибору кавуна

Форма стебла

Якщо хвостик занадто сухий, це означає, що кавун вже переспів й може бути підгнилим чи несмачним в середині. Зверніть увагу на зелене, злегка сухувате стебло рослини. Також, має значення форма хвостика: рівний – означає, що кавун не солодкий, а сильно вигнутий – значить, що він має багато цукру.

З протилежного боку на кавуні є «пупок», на який потрібно звернути увагу, бо по ньому визначають стиглість ягоди. Він знаходиться в місці, де росла квітка. Якщо «пупок» дуже широкий — плід не дозрів. Маленький — ознака соковитості, цукристості та стиглості кавуна.

Колір кавуна

У стиглого кавуна видно чіткі лінії, а коли на шкірці нечіткий та заплутаний малюнок, то він був зірваний дуже рано. З великими світлими плямами не варто купувати кавуни, бо вони можуть бути заражені яйцями глистів.

Розмір кавунів

Гарний кавун повинен мати дуже великий розмір та вагу не менше 10 кг. Перші кавуни з’являються в супермаркетах дуже рано, але вживати їх в їжу дуже небезпечно, через велику кількість пестицидів, які застосовувалися для їх зростання. Тому, майже до вересня краще не вживати ці плоди, особливо дітям.

Не варто брати кавуни, що продають на узбіччі доріг. На них осідає велика кількість дорожньої пилюки та шкідливих газів, що також небезпечно для здоров’я.

Дата публікації: 30.07.2021 img Поділитися