Чому з’являються прищі
Внаслідок порушення роботи сальної залози і процесу виділення сала, у шкірі накопичується себум (шкірне сало) та утворюються комедони. Це малопомітні білуваті папули завбільшки 1-2 мм, які ми називаємо вуграми. Це є перший ступінь акне.
Другий ступінь – трансформування папул у пустули (червоні прищі з білим гнійником у центрі). Річ у тому, що себум є сприятливим середовищем для розмноження бактерій, зокрема Propionibacterium acnes, які в нормі присутні на шкірі. У результаті збільшення патогенної флори починається запальний процес, який призводить до появи червоних папул, гнійних пустул та інших неприємних наслідків.
Третій ступінь акне супроводжується ураженням, окрім обличчя, шкіри грудей, спини і передпліч. Четвертий ступінь – найважчий. На цьому етапі формуються абсцеси, що згодом призводять до утворення рубців на шкірі.
Батьки часто легковажно ставляться до появи прищів у дітей, мовляв, “переросте”. Однак для підлітка це є серйозною проблемою та ударом по самооцінці. Погіршення зовнішності може призвести до замкнутості і навіть депресії. Окрім того, проблемна шкіра потребує правильного лікувального догляду. А отже слід звернутися до кваліфікованого лікаря-дерматолога.
Інакше є високий ризик, що дитина спробує сама позбутися прищів – і проблема може тільки загостритися. Тоді доведеться боротися з важкою стадією акне та його наслідками – постакне. При зверненні на ранніх етапах можна уникнути ускладнень!
Як позбутися акне
Запам’ятайте: швидко позбутися прищів неможливо! Акне – це хронічне захворювання, яке потребує тривалого і комплексного лікування, правильного догляду за шкірою обличчя.
Щоб позбутися прищів у підлітковому віці https://idermic.com.ua/iak-pozbutysia-pryshchiv/ , потрібно насамперед правильно доглядати за шкірою. Домашній догляд повинен включати три етапи. Перший – очищення шкіри м’яким мийним засобом без маслянистих складників. Для цього ввечері можна зробити очищувальну маску, а зранку – скраб (якщо немає пустул). Другий етап – відновлення рН шкіри за допомогою тоніка. Третій етап – заспокоєння шкіри за допомогою відновлювального зволожувального крему. Після цього шкіра готова до нанесення лікувальних засобів.
Існують різні способи лікування акне: використання топічних середників (їх наносять безпосередньо на шкіру), вживання медикаментів (антибіотиків або препаратів на основі ізотретиноїну) та апаратні методи лікування. Їх застосовують як окремо, так і в комплексному лікуванні, винятково за призначенням лікаря.
Якщо після акне залишися сліди…
Некваліфіковане лікування акне, а ще частіше – відсутність лікування, призводить до появи на шкірі рубців постакне. Креми та інші засоби є неефективними у боротьбі з цією проблемою. Золотим стандартом лікування постакне у сучасній косметології є лазерне шліфування.
Це косметологічна процедура, під час якої видаляються верхні шари шкіри разом із пошкодженнями. Вона є безпечною і дає швидкий ефект. Як показує практика, дрібні рубці та синюваті плями на місці вугрового висипу зникають буквально після перших процедур.
Лазерне шліфування допомагає вирівняти текстуру шкіри, позбутися рубців від вугрового висипу (постакне) та синюшних плям, звузити пори. Також ця процедура стимулює природну регенерацію шкіри.
Джерело: https://idermic.com.ua/