Діти Сім'я

Як вибрати ліжечко для новонародженого малюка

Поява дитини на світ тягне за собою багато обов’язків у молодих батьків. Вибір ліжечка для новонародженого – дуже хвилююча і відповідальна справа. Але, з урахуванням наших порад, ви легко впораєтеся з цим! Бо ж важливо, щоб воно було безпечним, красивим і комфортним для дитини.

Здавалося б, що такого складного може бути в конструкції дитячого ліжечка, однак це не так. Кожен вид має свої власні характеристики:

1. Стандартне

Найчастіше конструкція буває з дерева, іноді може бути і з пластику. Не має рухомих деталей, тільки одна з бічних сторін підйомна для більш легкого доступу до малюка.

Також присутнє регульоване дно, щоб при рості малюка низ можна було опускати. Так забезпечується безпека дитини, щоб вона не впала за борт ліжечка, вставши на ноги в ньому.

2. Комбіноване

Мають схожу будову зі стандартними ліжечками, але, на відміну від них, можуть також мати столик для сповивання і висувні шухлядки для дитячих речей та іншого необхідного для догляду за дитиною.

3. Ліжечко-манеж

Не менш популярна модель, що має великий список можливих варіацій. Є такого виду ліжечка і з регульованим дном, і з механізмом простого і швидкого складання. Бувають варіанти зі сповивальними столиками і з іншими доповненнями.

4. Колиска

Дуже популярний різновид ліжечка для новонародженого, особливо якщо площа кімнати не дуже велика. Дитячі колиски мають невеликі розміри і дають можливість заколисувати дитину завдяки зігнутим ніжкам.

5. Ліжечко-трансформер

Ця модель передбачена на довгий термін експлуатації, так як здатна трансформуватися з ліжечка для дитини в невеликий диванчик, на якому може розташуватися дитина до 15 років.

6. Ліжечко з механізмом маятника

За зовнішніми параметрами схожі на стандартні ліжечка, але їх конструкція передбачає наявність маятникового механізму, що дає ефект похитування. При бажанні його можна відключити.

Крім відмінностей в будові, ліжечка також можуть різнитися в залежності від матеріалу, комплектації, наявності додаткових аксесуарів.

Плюси і мінуси

Кожен з різновидів дитячих ліжечок призначений для певного віку і методу експлуатації. Знаючи їх переваги і недоліки, можна полегшити процес підбору ідеального варіанту.

Стандартне ліжечко для дітей, будучи найбільш популярним і поширеним варіантом, все ж містить у собі деякі особливості. Воно недороге і має різні варіації, як у використовуваних матеріалах, так і в кольорі. Також часто може мати в комплекті деякі доповнення, як то столик для сповивання, шухлядки, маятниковий механізм.

Об’єднані ліжечка дають можливість більш ефективно використовувати простір, який вони займають, оскільки мають в своїй комплектації різні скриньки і можуть експлуатуватися як столик для сповивання. За ціною вони зазвичай перевищують вартість звичайних варіантів, до того ж мають більшу вагу і розміри.

Ліжечко-манеж слід вибрати в тому випадку, якщо площа кімнати не дуже велика. У перший час може виконувати роль ліжечка, а після функціонувати в ролі манежу для дитини, коли вона стане старшою. Ця модель легка в розбиранні і проста у перевезенні, наприклад, за місто.

Колиска вважається найкращим варіантом для новонароджених, так як їм зручніше всього розташовуватися в ліжечках невеликого розміру. Також моделі цього виду не займають багато місця і можуть легко переміщатись по кімнаті. До мінусів відноситься те, що термін використання колиски не такий вже великий. Вже з півроку діти прагнуть до більш повного пізнання світу навколо них, намагаючись вилізти з ліжечка, що може бути небезпечно.

Плюс ліжка-трансформера — це довгий термін експлуатації, тільки важливу роль у цьому відіграє міцність використовуваних матеріалів і надійність будови.

Ліжечка з маятниковим механізмом цікаві тим, що поєднують в собі опції колиски і стандартних ліжечок.

Що ще потрібно врахувати?

Поради при виборі ліжечка для новонародженого:

  1. Зверніть увагу на розміри. Дитині до півроку підійдуть ліжечка від 1 метра до 1,2 метрів, а види до півтора метрів можуть бути використані і до п’ятирічного віку.
  2. Важливий і матеріал виробу. Слід віддати перевагу дереву. Також важливо, щоб воно було добре оброблене. Потрібно простежити, щоб не було колючок, які можуть поранити дитину.
  3. Спосіб кріплення до підлоги. Можуть використовуватися як звичайні ніжки, так і коліщатка для більш комфортного переміщення по кімнаті.
  4. Буде добре, якщо ліжечко має силіконові накладки, призначені для захисту ясен і зубів дитини.
  5. Краще придбати ліжечко за кілька тижнів до появи малюка, щоб дати вивітритися можливому специфічному запаху нових меблів.
  6. Поверхня повинна бути настільки гладкою, наскільки можливо, ліжечко не повинне мати жодних гострих кутів або деталей, щоб виключити можливість травмування дитини.

Джерело

Дата публікації: 17.04.2019 img Поділитися