До нового врожаю теплицю готуйте заздалегідь

Щоб навесні мати більше часу на нагальні клопоти, варто підготувати теплицю ще з осені. 

Насамперед парник треба почистити від рослинних рештків. Ґрунт перекопати на штик лопати і вибрати кореневища бур’янів.

Наступний крок – дезінфекція. Найкраще, радять фахівці, зробити обкурювання сіркою. Це дозволить знищити збудників хвороб, бактеріальних інфекцій, плісняви, грибка, комах і кліщів. Для обкурювання треба спалити сірку (близько 50–60 г на кубічний метр площі) на залізних листках, розставлених по всій довжині теплиці. Сірку рекомендують змішати з керосином (але в жодному разі не з бензином!) та обережно запалити. Почати з найдальшого листка, поступово наближаючись до дверей. Не забудьте про респіратор і гумові рукавички!

Обкурювати радять за температури 10–15 градусів. Перед процедурою треба заліпити замазкою всі щілини, щільно зачинити кватирки і двері, щоб сірчаний ангідрид не випарувався з теплиці. Провітрювати через три-п’ять днів. Металеві конструкції теплиць та парників ошпарюють окропом, а дерев’яні дезінфікують 10-відсотковим розчином мідного купоросу.

Потрібно зняти найбільш заражений 10–15-сантиметровий шар ґрунту. Цю землю бажано винести з теплиці, її можна використати на грядках. Підсипаний свіжий ґрунт перекопати, щоб узимку він добре перемерз й очистився від збудників хвороб та шкідників. А через кожні чотири-п’ять років землю у теплицях бажано міняти повністю.

Після перекопування ґрунт поливають бордоською сумішшю чи розчином мідного купоросу (з яким працюють лише в гумових рукавичках). Ці препарати ефективні у боротьбі з сірою гниллю, фітофторозом, паршею. Потім внести компост, гній, тирсу і знову перекопати.

Поліетиленове покриття з каркаса потрібно зняти: низькі температури, сніг та поривчастий вітер перетворять його на лахміття. Плівку миють у мильному розчині, обробляють розчином мідного купоросу, просушують, акуратно складають і зберігають в закритому приміщенні. До речі, сніг, що покриє відкриті теплиці, забезпечить ґрунт потрібною вологою.

У скляній теплиці скло (як зсередини, так і ззовні) ретельно вимити засобом для миття вікон або ж мильним розчином. Потім продезінфікувати розчином марганцівки, видалити залишки рослин та бруду, загерметизувати щілини замазкою. Каркаси білять вапном, додавши на відро води 1,5–2 кг вапна і 100–200 г мідного купоросу.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook