розсада

Що робити, щоб розсада не витягувалася

Звичайно, щоб виростити хорошу й міцну розсаду овочів, необхідно мати певні знання та навички. Іноді можуть виникнути неочікувані проблеми. Однією з таких може бути занадто швидкий ріст розсади вгору: розсада витягується.

Витягування розсади, коли стебло стає тонке і довге, – одна з поширених проблем у господарів, які своїми руками вирощують розсаду. Потрібно дотримуватися певних правил, щоб розсада не витягувалася, а мала міцне стебло.

Чому розсада витягується?

Будь-яка рослина природою запрограмована на пошук найкращих умов для себе. Особливо важливим для неї є світло. Оскільки рослина не може сама переміщатися на більш освітлене місце, то вона весь час буде тягнутися до сонця.

В наші дні на підвіконні можна вирощувати не тільки овочеву розсаду, а отримувати цілий врожай овочів. Для цього потрібно мати лише спеціальні лампи з особливим спектром освітлення. Посіяне дуже рано насіння овочів може перетворитися на тоненькі ниточки, які заздалегідь ризикують загинути. Навіть, якщо земля буде поживною, з повним набором добрив, але головним для росту рослин є все ж таки сонячне світло.

Безперечно, взимку і напровесні дуже короткий світловий день й навіть коли рослини будуть стояти на південному вікні, все одно вони будуть страждати, бо скло вікна не пропускають ультрафіолетові промені.

Як запобігти витягуванню розсади

Потрібно забезпечити розсаді додаткове освітлення. Не варто брати звичайні чи світлодіодні лампи. Для цього в спеціалізованому магазині продаються лампи з червоним та синім діапазоном освітлення. Саме цей спектр є збудником утворення хлорофілу. Під такими лампами розсада буде ідеально розвиватися, стане міцною, кремезною, матиме короткі міжвузля, бо процес фотосинтезу відбуватиметься дуже швидко.

Вибір лампи

Для освітлення розсади використовують люмінесцентні лампи й встановлюють їх по периметру імпровізованого городу. Слідкуйте, щоб розсада освітлювалася однаковою мірою з усіх боків. Для того, щоб вона виросла міцною, підтримуйте її освітлення до шістнадцяти годин на добу та тримайте лампи увімкненими деякий час після заходу сонця. Також, не менш важливим є певна відстань від лампи до розсади.

Ця відстань має бути не більше за 20 см від верхівок рослинок. Взимку іноді бувають сонячні дні, тоді освічуйте розсаду тільки рано вранці та пізно ввечері. Встановіть на лампу таймер, який цей процес автоматизує й мінімізує втручання господаря в цей процес.

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook