кіт дере меблі

Чому кіт ігнорує свою дряпку, а дере меблі, – відповідь ветеринара

Ви купили дряпку, але кіт все одно гострить кігті об диван та інші кігті? Є спосіб його відучити від цієї поганої звички.

Ця ситуація знайома багатьом власникам котів: ви купуєте своєму улюбленцю дорогу дряпку, щоб гострив кігті. А він її ігнорує і дере ваш диван.

Попри те, що люди часто терплять і навіть обожнюють примхи кота, подряпини на меблях – не той випадок. Згідно з аналізом Американської ветеринарної медичної асоціації,  подряпини – причина 15-24% скарг власників на поведінку своїх котів.

Власники котів іноді навіть вдаються до видалення кігтів у своїх улюбленців, що вважається негуманною процедурою, коли хірургічним шляхом видаляють котячий кіготь і навколишню кістку. Отже, якщо ваш улюблений котик облюбував ваші меблі, не засмучуйтеся. Є способи перенаправити його внутрішні інстинкти тигра в інше річище.

Чому кішки дряпаються?

По-перше, важливо зрозуміти, чому кішки люблять вдиратися кігтями в речі. Ця абсолютно нормальна інстинктивна поведінка служить багатьом різним цілям, головною з яких є маркування території, розповідає Кетрін Хоупт , почесний професор медицини поведінки в Коледжі ветеринарної медицини Корнельського університету.

«Вторинна мета — позбутися старого кігтя», — пояснює Хаупт.

Інші причини подряпин включають захист від нападу і, як не дивно, хорошу вправу на розтяжку. Коти люблять тренувати свої кігті на предметах, розташованих вертикально або горизонтально. Хоупт каже, що найголовніше, ці предмети часто мають міцну конструкцію, як-от дивани, оскільки будь-яке коливання стримає кішку від подряпин.

Як вибрати дряпку, яку полюбить кіт?

Обираючи дряпку, надавайте перевагу великій, твердій, вертикальній або горизонтальній, стійкій. Коти люблять великі конструкції, тому що вони можуть повністю розтягнути своє тіло, використовуючи їх.

Матеріал також має значення. Кішкам подобаються міцні натуральні волокна, такі як сизаль і джут (більше перше, ніж друге) через їх грубу структуру.

Якщо ви випробували вкриту сизалем дряпку (як горизонтальну, так і вертикальну), але вам все одно не пощастило, ветеринарка рекомендує поставити дряпку туди, де ви зазвичай перебуваєте.

«Коти люблять гострити кігті в тому місці, де ми знаходимося, тож я думаю, що це щось на кшталт соціального спілкування», — каже вереринарка.

Ви можете спробувати заманити кота до її дряпки котячою м’ятою, але це може спрацювати, а може й не спрацювати. Котяча м’ята заохочує іншу поведінку, не пов’язану з дряпанням. Деякі коти навіть народжуються без гена «котячої м’яти», тому можуть не реагувати на нього.

Як відучити кота дряпати диван?

Якщо ваша кішка все ще намагається гострити кігті об ваш диван, ви можете спробувати відучити її від цієї звички за допомогою стримуючих засобів, таких як невеликий струмінь стисненого повітря або ароматизовані спреї, які коти не люблять, наприклад, із запахом цитрусових або кавової гущі.

Ви також можете спробувати зробити меблі менш привабливими на дотик. Наприклад, обгорнути або подряпану ділянку тканиною з більш гладкою текстурою або двосторонньою липкою стрічкою.

Не варто видаляти кішці кігті, оскільки це може призвести до багатьох проблем зі здоров’ям і постійного болю, не кажучи вже про погіршення будь-яких основних поведінкових проблем.

Покарання різкими словами або тоном теж не спрацює; краще винагородити вашу кішку за хорошу поведінку частуванням і любов’ю.

«Покарання за придушення поведінки не змінює мотивацію тварини», — каже Хоупт. «Краще задовольняти потреби тварин, а не карати».

Поділитись у:

Читайте також:

Ми у Facebook